Kurban Bayramı’na bir aydan az bir süre kala milyonlarca emeklinin alacağı ikramiyenin miktarı belli oldu.

Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle zor günler geçiren ve aldıkları maaşları her gün eriyen emekliler, Ramazan Bayramı’nda 1100 TL ikramiye almıştı.

Bayramda emekli ikramiyelerine zam yapılmayan milyonlarca vatandaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in de yönlendirmesi doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı müjdeyi beklemiş ancak beklentilerine karşılık bulamamıştı.

İKRAMİYELERE ZAM GELDİ

Geçen bayramda ikramiyeye zam beklentisi karşılanmayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı müjdeyi alamayan emeklileri bu bayram sevindirecek haber geldi!

Milyonlarca emeklinin bayram ikramiyesine zam yapıldı.

Zammın ne kadar olacağı ise kısa zamanda belli oldu.

İŞTE KURBAN İKRAMİYESİ

Kurban Bayramı’nda kurbanlık kesmekten çok uzak olan ve faturalarını, kiralarını nasıl ödeyeceğini düşünen emeklileri bir nebze olsun rahatlatacak olan ikramiyenin bedeli belli oldu.

20 Aralık’ta yaşanan döviz yükselmesi sonrası piyasaya yapılan müdahaleler her ne kadar kurda dalgalanmalara neden olsa da hayat pahalılığı engellenemedi.

Yılbaşının ilk dakikalarından itibaren gelen zamlar vatandaşın ekonomik açıdan yaşayacağı zor günlerin de habercisi oldu.

Bayram ikramiyesinde yaşanan artışın ise vatandaş tarafından nasıl karşılanacağı bilinmiyor.

İKRAMİYENİN BELEDİ BELLİ OLDU

Geçen bayram 1100 TL alan vatandaş bu bayramda ise tam 1200 TL alacak.

‘Aile Destek Paketi’ olarak ödenecek ikramiye, bayram öncesinde vatandaşların banka hesaplarına yatırılacak.

VATANDAŞLAR NASIL KARŞILAYACAK?

Ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşları ilgilendiren bu ikramiyenin nasıl karşılanacağı merak konusu.

Merkez Bankası’nın 2021’in son aylarında arkası arkasına yaptığı faiz indirimlerinin ardından Türk Lirası yabancı para birimleri karşısında büyük değer kaybına uğramış ve yaşanan zamlar vatandaşın belini bükmüştü.

Dolar ve euro kurunda yaşanan artış sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 20 Aralık’ta yaptığı konuşmanın ardından dövizde yaşanan rahatlama, dövize endeksli mevduat ile mümkün olmuştu. Ancak bu yöntemin de bütçeye ek yük getirdiği yönünde tartışmalara neden olmuştu.

Yapılan ikramiye zammının vatandaşın hesaplarına hangi tarihte yatırılacağı belli değil ancak bayramdan önceki günlerde bu ücretin yatırılması bekleniyor.

Siz bu ikramiyenin yeterli olacağına inanıyor musunuz? Söz konusu ödeme sizce vatandaşın ekonomik sorunlarına bir nebze rahatlama yaşatacak mı? Düşüncelerinizi ve görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.