Youtube kanalı üzerinden Selcoin ismi ile yayın yapan Selçuk Ergin, dolar ve altın için yeni hafta değerlendirmesi yaptı. GES ve Amerika’nın enflasyon verilerinin dolar ve gram altına etkilerini analiz eden Selcoin, kısa süreli düşüşlere dikkat çekerken, altın operasyonu içinse yatırımcıları uyardı. İşte Selcoin’den dikkat çeken açıklamalar.

KRİTİK SÜREÇ BAŞLADI! ALTIN OPERASYONUNA DİKKAT

“En önemli veri Amerikan’dan gelen enflasyon verisi oldu. Piyasalara etki edecek öneli bir haber akışıydı. Zira beklentilerin üzerinde geldi. Altın tarafından bir operasyon hareketi var. Önümüzdeki süreç kritik bir süreç olacak. “

“GES’İN BAŞARILI OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

“Bakanlığın açıkladığı GES var. Detayları belli oldu. Buna göre devlet hava meydanları işletmesi ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün gelirlerin endeksli bir iç borçlanma senedi. Elde edilen gelirlere sıfır stopaj olacak. Hazinece belirlenen dönemsel getirisi ise yüzde 5,32 yıllık ise yüzde 23,04 olacağı açıklandı. Borç bulmakta ne kadar zorlandığımı anlıyorsunuz. Başarılı bir yöntem olacağını düşünmüyorum. Kapsamı artırılırsa etki edebilir.”

GRAM ALTINDA MÜDAHALE SÜRECİ BAŞLADI

“Altının ons tarafında bulunduğu alan içerisinde Nisan ayında bir trend oluşturdu. Nisan ayında düşen bir tren çizdi. Düşen trend kırıldıktan sonra 1865 seviyesi belirleyici alan oldu. Haftalık kapanışlarda destek seviyesine yeni bir alan geldi. Kendini 1875’e attı. Bu bölge içerisinde tutunarak yukarı yönlü hareket yapacak. Gram altın ise haftayı zirve ile kapattı. Bulunduğu alanda gram altının önü açık. Ama 1000 TL üzerinden gram altın almam. Müdahaleler ile düşürülme durumunun yaşanacağı süreç içerisindeyiz. Bu nedenle yeni giriş yapanlar bunu görmeli. 900 TL’den değerlendirenin zararı yok. 1000 TL’den alanın ise zarar etme durumu var. Gevşeyeceği makul alan 975 bant aralığıdır. Bu yeni alıcıları temsil eder. Dolara bir müdahale olsada zarar eşiğinin zor olduğu alanlar. Gram gümüş bir fırsat sürdü. Altının gram ve gümüş tarafında ons destekli hareketler olacak.

“DOLAR HENÜZ PİK YAPMADI”

“Dolar/TL’de ise gevşeme gelirse çok kısa vadede kendini toparlayacak. Pik yapan bir doları henüz görmedim. Borsa İstanbul’da ise yeniden yükselişler olacak”

Etiketler:

, , ,