Yazar Selin Felman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türk Hava Yolları görevlisi ile oğlunun ve arkadaşlarının pasaportları arasında yaşanan problemi anlattı.

İddiaya göre çocukların polis kontrolünden geçtiği halde THY görevlisi tarafından pasaportun sahte olduğu gerekçesiyle uçağa alınmadı. Feldman daha sonra polisin gelmesiyle sorunun çözüldüğünü söyledi.

Ancak Feldman, görevlinin bu sefer de uçağın 10 dakika önce kalktığını belirterek gençlerin uçağa binmesine engel olduğunu ve hiçbir sorumluluk üstlenmediğini belirtti.

“KİMLİĞİNİ GİZLEMEYE ÇALIŞTI”

Eşinin görevliyle telefon aracılığıyla iletişim kurmaya çalıştığını belirten Feldman, görevlinin hiçbir şekilde isim ve soy isim vermediğini ve kimliğini gizlemeye çalıştığını iddia etti.

“Bir süre sonra gençlerin bekletildiği kapının önüne gelen polis zaten bir bakışta pasaportlarda herhangi bir sorun olmadığını belirtti” diyen Feldman, yaşananları şöyle anlattı:

“Ancak bu sefer kimliğini gizleyen görevli hiçbir sorumluluk hissetmeden, uçağın 10 dakika önce kalktığını, bir sonraki uçağı beklemeleri gerektiğini ifade edip, işin içinden sıyrıldı.

Herhangi bir şekilde özür dilemediği gibi, bir sonraki uçağa binebilmeleri için hiçbir yardımda da bulunmadı.

“UÇUŞLARINI YENİDEN PLANLAMAK ZORUNDA BIRAKILDILAR”

“Gençler, aylar önceden parasını ödedikleri ve 24 saat önce check-in yaptıkları uçuşu gerçekleştirebilmek için karmakarışık bir kuyruğa girerek yeniden uçuşlarını planlamak zorunda bırakıldı.

Milano’daki transferlerini kaçırdılar. Valizlerinin akıbetini henüz bilmiyoruz. Çocuklarımızın yaşadığı mağduriyetle ilgili bir açıklama bekliyoruz!

“YETKİSİ VAR MI? VARSA KİMLİĞİNİ NEDEN GİZLİYOR”

“Polis kontrolünden sonra boarding görevlisinin vatandaşı sahte pasaportla itham etme yetkisi var mı? Varsa bu kişi neden kimliğini gizliyor? Bu sorulara yanıt bekliyoruz ve bu görevlinin hakkında işlem yapılmasını istiyoruz. Lütfen bizimle iletişime geçin.”

Etiketler: