Geçtiğimiz günlerde kendisini takip eden yatırımcılarına “Elinizdeki döviz ev altınları satın” uyarısında bulunan İslam Memiş, dolar ve altın için yeni tahminlerini verdi. Uygun al-sat yapacaklar için tarihleri vereceğini ifade eden Memiş, gram altın ve doların gerileyeceği seviyeyi de açıkladı.

“ENFLASYONDA MEVSİMSE DÜŞÜLER OLACAK”

“FED’in faiz kararı önemli kararlardan biriydi. benim beklentimin üzerinde bir karar geldi. FED başkanları şahin tonda açıklamalar yapsada çok başarılı olacağını sanmıyorum. Enflasyon artmaya devam ediyor. Son 1 yıldır geçici enflasyon söylemleri ile karşımızda duran merkez bankası başkanları. Ve faiz artıran merkez bankası başkanları var karşımızda. Amerika’dan yüksek enflasyon verileri gelmeye başladı. Enflasyon yükselmeye devam ederken faiz artırarak yapılan müdahale etkili olmayacak. Kontrolü bir şekilde insanlar fakirleştirilmeye çalışılıyor. Eğer enflasyonun düşeceğine inanıyorsanız yanılacaksınız. Mevsimsel etkiden dolayı düşüş olabilir. Ancak bunların hepsi geçici. FED’in kararından sonra dolar endeksi 104 eviyesinde. Faiz beklentileri 3 gün boyunca fiyatlanmıştı. 75 baz faiz beklentisi karşılandığı için piyasalar biraz daha rahatladı.”

“PETROL FİYATLARI REKOR KIRACAK”

“Dolar 17,30 üzerinde kapanış olursa 17,50 direnç seviyesini takip edeceğiz. 16,50 ise direnç seviyesi. Gram altı ise 1010 lira seviyelerinde. Gram altında 950 seviyesi direnç seviyesi. Altının ons fiyatında boğa piyasası görülebilir. Yani yükseliş görülebilir. Dünyada değerli metaller arasında en çok baskılanan emtia gümüş. Petrol fiyatlarında yeni rekorlar gelecek. Çünkü hala Rusya etkisi var.”

“EV ARABA ALACAK OLANLAR ELİNİ ÇABUK TUTSUN”

“Enflasyonun düşeceğini öngörmüyorum. Bundan dolayı ev araba arazi alacak olanlar elini çabuk tutmalı. Dolar kurunda 16,75’e kadar gerileyince ve gram altın 980 seviyesine gerileyince tekrar yorum yapacağım. Sonunu düşünen kahraman olamaz. Bu süreçte kazanan biz olacağız”