Bir zamanlar en çok kullanılan MP3 çalar uygulaması olan Winamp 4 yıllık güncellemenin ardından yeniden Kullanıma açıldı. Spotify, Fizy, Tidal, Apple Music gibi online platformların Piyasada yer alması ile birlikte popülerliğini kaybeden Winamp uygulaması müzik piyasasına tekrardan giriş yaptı. 4 yıllık güncelleme süresinin ardından çok büyük değişiklikler yapılmasa da uygulamada yeni çağa uygun bazı özellikler yer aldı. Winamp uygulaması podcast ve radyo özellikleri ile yenilenmiş bir deneyim sunmaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra sanatçılarla daha yakın bir bağlantı kurma iddiası da gündemde yer alıyor.

Winamp yenilendi

Spotify a benzeyen bir müzik uygulaması olarak piyasada yer alan Winamp, sitesinde yaptığı tanıtımda “müzik, podcast, radyo istasyonu, sesli kitap ve diğer içerik yaratıcılarını ve tüketicilerini bir araya getiren ses meraklıları için tek durak olacağı” ifadelerine yer verdi

1997 yılında piyasada yer alan Winamp uygulaması 2000 yılında oldukça popüler bir uygulama olarak gülüyordu.2013 yılında Kullanıma kapatılan Winamp uygulaması eski sürümleri ile piyasada yer alıyordu. Ocak 2014 yılında ise Radionomy şirketi Nullsoft şirketinin hisselerini, Winamp ve Shoutcast’ı satın alarak Winamp’in devam edeceğini açıkladı. Bununla birlikte 2019 yılında şirket Winamp uygulamasını yeni versiyonu ile yayınlama kararı aldı. Winamp 6’nın çıkması beklenirken bu planlar Hayata geçirilemedi. 

Etiketler:

,