Yaptığı güncellemeler ile kullanıcılarına en iyi kullanımı sunmak isteyen WhatsApp, yeni özellikler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Grup sohbetleri üzerine yeni bir özellik getirmeye hazırlanan şirket, şimdiden herkesi heyecanlandırdı. Gruptan çıkan bir üyenin bildirimi kullanıcılara gelmekte ve bazen grupta tartışma konusu olabiliyor. Gelen yeni özellik ile çıkan üyelerin gizliliği korunacak.

ARTIK BİLDİRİMLER GÖZÜKMEYECEK

Yeni gelecek olan güncelleme ile “Buse gruptan ayrıldı” yazısı artık görülmeyecek. Bu bildirim sadece grup yöneticilerinde görünecek. Böylece oluşa bilecek kavgaların ve tartışmaların önüne geçilecek.

KAVGA VE TARTIŞMALARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Bu muazzam özellikle artık kullanıcılar istemedikleri veya da sıkıldıkları WhatsApp gruplarından rahatça çıkabilecek. Çünkü bazen kullanıcılar çıkabilecek tartışmalardan dolayı veya da insanlarla muhatap olmak istemeyebiliyor. Gelecek özellikle gizlilik politikası daha da sıkılaşacak.

GRUPLARDAN ÇIKAN ÜYELERİ NASIL GÖRECEĞİZ?

Peki gruptan çıkan kullanıcıları nasıl göreceğiz? WhatsApp bunu düşünerek alternatif bir yol bıraktı. Gelecek olan yeni sürüm ile eski üyeleri görebileceğiniz bir bölüm olacak. Böylece buradan kimlerin ayrıldığını görme şansımız olacak.

SON KULLANMA TARİHİ GELİYOR

Öte yandan artık görüntülenmelere son kullanma tarihi getiriliyor. Bir üye WhatsApp gurubundan ayrıldıktan sonra oluşan bildirim 60 gün sonra komple silinecek. Bildirimleri ise sadece yöneticiler görecek.

Gelen özellik ile artık kullanıcılar neredeyse görünmeyecek. WhatsApp’ın bu özelliği şimdiden herkes tarafından beğenildi.

ÖZELLİK NE ZAMAN GELECEK?

Şirket tarafından test sürümleri denenen özelliğin ne zaman çıkacağı ise merak konusu oldu. Henüz Android uygulaması için yapılan bir çalışma bulunmuyor. Yaklaşık iki ay içerisinde bu özelliğin tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

PARA CEZASI UYGULANACAK

Öte yandan WhatsApp’da gönderilen kötü amaçlı mesajlar veya yasaklı linkler kullanıcılar tarafından bildirilirse, para cezası uygulanacak. Hatta bununla da kalmayıp önemli mali sonuçlarla da karşı karşıya kalınacak.

BU MESAJLARA DİKKAT! TAZMİNAT ÖDEYEBİLİRSİNİZ

Peki WhatsApp’ın ceza uygulayacağı mesajlar hangileri? Telif korunan içeriği platformda mesaj olarak göndermek bu mesajların başında geliyor. Örnek vermek gerekirse telif hakkı sahibi tarafından bu mesaj görülürse şikayet edebilir ve sizi tazminat ödemeye zorlayabilir.