Sonuç? Cep telefonunuzun sürekli titreşmesine veya çalmasına neden olan bildirimlerle ilgili mesajlar. Neyse ki, tüm grupları susturmanıza ve ardından onları devre dışı bırakmanıza izin veren bir işlev var. Bu haberimizde nasıl kullanılacağını göreceğiz.

WHATSAPP’TA GRUP BİLDİRİMLERİ NASIL KAPATILIR?

WhatsApp akraba, üniversite ve iş gruplarından binlerce bildirim almamak için bunları nasıl devre dışı bırakabilirsiniz?

Bildirimler çok kullanışlıdır ve hatta özelleştirilebilir. Sayıları az olduğunda arkadaşlarınızdan, akrabalarınızdan veya iş arkadaşlarınızdan gelen mesajlara anında yanıt vermenizi sağlarlar. Ancak özellikle çok sayıda üye varsa gruplardan gelen bildirimler çok can sıkıcı olabilir.

AYARLAR’A GÖZ ATALIM

Herhangi bir WhatsApp grubundan bildirim almayı düşünmüyorsanız, Ayarlar’a, ardından Bildirimler, Grup Bildirimleri’ne gidin ve son olarak bunları devre dışı bırakın. Bu yapıldıktan sonra, artık hiçbir gruptan bildirim almayacaksınız.

Bazı insanlar yalnızca bir veya iki grubun sesini kapatmak isteyebilir. Peki bir veya daha fazla belirli gruptan gelen bildirimler nasıl devre dışı bırakılır?

BİR VEYA İKİ GRUBUN SESİNİ KAPATMAK

Tek bir WhatsApp grubunun bildirimlerini devre dışı bırakmanın ilk adımı, söz konusu grubun görüşmesini açmaktır. Bu nedenle, ekranın üst kısmında yer alan grubun ismine basmak gerekir. Ardından Sessiz’e tıklayın ve aşağıdaki seçeneklerden birini seçin:

Sekiz saat
1 hafta
Her zaman

WhatsApp gruplarından binlerce bildirim almamak için yapmanız gerekenler.

Yakın zamana kadar sadece ilk iki seçeneği seçmek mümkündü. Bir konuşmayı sonsuza kadar susturma özelliği yalnızca 2020 yılından beri uygulanmaktadır.