Kullanım kalaylığıyla hayatımızda yer edinen WhatsApp artık yaşlı, genç ayırt etmeden kullanılmakta. Artık iş, arkadaş ve aile ilişkilerinde bile ilk aklıma gelen yer WhatsApp olmuş durumda. Bazen ise bazı sohbetleri veya da bazı gizli alınmış sohbetlerden kurtulmak isteriz. Peki bunu kısa bir yöntemi var mı? İşte Whatsapp’taki sohbetleri ve gizli mesajları silmeden kurtulma yöntemi.

KİMSENİN BİLMEDİĞİ GİZLİ ÖZELLİKLER

WhatsApp’taki sohbetleri nasıl alacağınız ve sohbet ana sayfasında görünmeseler bile mesajları nasıl saklayacağınız aşağıda açıklanmıştır. Normal SMS ile bu işleve sahip değildik, ancak uygulama ile sohbetleri bir cep telefonundan diğerine aktarabiliriz.

BU YÖNTEM İLE İSTENMEYEN SOHBETLERDEN KURTULUN

Uygulamanın otomatik olarak belleğe kaydettiği yedekleme ile konuşmaları kurtarmak çok kolay olacak. Sonuç olarak, Ayarlar’a tıklayıp dahili mi yoksa harici belleği mi kullanacağımızı seçerek yedekleme işlemini gerçekleştirebiliriz. Bunu Sohbet’e tıklayarak WhatsApp’ın kendisinden de yapabiliriz.
Öte yandan, bir cep telefonu değişikliği yaptığımız için değil, onları silmekle yanlış yaptığımız için konuşmaları kurtarmak istiyorsak, bunun zor olabileceğini bilmeliyiz. Her şeyden çok, silinen sohbetleri ancak yakın zamanda yedeklediğimiz takdirde kurtarabiliriz. Ne yazık ki, bunu uzun süredir yapmadıysak veya yedekleme otomatik değilse, silinen konuşmaların geri gelmesi pek olası değildir.

ARŞİVDE TUTMAK MÜMKÜN

Ancak sesli mesajlar için ayrı konuşmalıyız. Aslında silinen sesli notların cep telefonunda kaldığını herkes bilmiyor . Kayıt defterini değiştirelim ve bunun yerine, gizli tutmak istediğimiz sohbetleri mutlaka Sil düğmesine başvurmadan nasıl tutacağımız hakkında konuşalım. WhatsApp’ta aslında konuşmaları arşivde tutmak mümkün.

Bu işlev, uygulamanın ana sayfasındaki konuşmayı kimse görmeden sessizce sohbet etmenizi sağlar. Bu şekilde, sır olarak saklamak istediğimiz bir konuşma yapıyorsak, rahatlayabiliriz.

Benzer şekilde, bizim veya partnerimizin sırrını saklamak istediği biriyle bir ilişki kurup kurmadığını da arşivden öğrenmek istersek bunu öğrenmemiz mümkün olacaktır. Tabii, sohbet tamamen silinmediği sürece.

Etiketler:

, , , ,