WhatsApp yeni güncellemeleriyle kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Gruplar arasındaki mesajlaşmada değişikliğe giden WhatsApp, grup yöneticilerine yeni özellikler getiriyor. Henüz tam olarak gelmeyen bu özellik şuan için deneme aşamasında.

GRUP YÖNETİCİLERİ MESAJLARI SİLEBİLECEK

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, v2.22.17.12 kodlu deneme sürümünde yeni bir özellik keşfetti. Bu özellik ise WhatsApp gruplarındaki yöneticilerin başka bir katılımcı tarafından gönderilen mesajları silebilme hakkı.

WHATSAPP’DAN KAFA KARIŞTIRAN ÖZELLİK

Yeni gelecek olan özellik şimdiden kafaları karıştırmış durumda. Eğer özellik gelirse WhatsApp gruplarındaki yöneticiler, gruptaki herhangi bir katılımcı tarafından gönderilen mesajları silebilmeye başlayacak. Silinen mesajların altında ise “Yönetici olarak bu mesajı sildiniz” ibaresi yer alacak. Yönetici olmayan ama grupta olan kişiler ise “Bu mesaj, yönetici tarafından silindi” ibaresini görecek.

TEST AŞAMASINDA

Gelecek olan özellik şuan için Android için WhatsApp beta v2.22.17.12 sürümünde test ediliyor. Ancak bu özelliğin en kısa zamanda kullanıcılara açılacağı belirtildi. iOS kullanıcıları için benzer bir betanın hazırlanıp hazırlanmadığı ise şimdilik belirsiz.

ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Aynı zamanda WhatsApp, geçtiğimiz günlerde grup sohbetleri için başka bir özellik daha test etmişti. Test edilen özellik, gruptaki kişilerin son 60 gün içerisindeki katılımcıları görebilmesine olanak tanıyacağı belirtilmişti. Bu özelliğe ise “Grup Bilgileri” bölümünden erişilebileceğinin de altı çizilmişti.