Kullanıcıların güvenliğine önem veren WhatsApp, yeni özellikler getirmeye devam ediyor. İnternet bağlantısı ile ücretsiz mesajlaşma yönteminde çığır açan WhatsApp, mesajlara emoji özelliğini getirmeyesiyle büyük beğeni toplamıştı. Grup konuşmaları, süreli mesaj gibi özelliklerine bu defa sesli durum özelliğini de ekledi. Peki bu özellik şu an kullanılıyor mu? Hangi sürümlerde geçerli olacak? İşte herkesin merakla beklediği o özellik.

WHATSAPP’TAN SESLİ DURUM ÖZELLİĞİ

Beta bünyesinde çalışmalarına devam eden WhatsApp bu defa durum özelliği üzerinde çalışmalara başladı. WABetaInfo tarafından sızdırılan bilgilere göre, sadece video ve fotoğraf paylaşımı olan durum özelliğine sesli mesajda ekleniyor. Nasıl mı? İşte detaylar.

MİKROFON BUTONU HEYECAN YARATTI

Sürekli güncellemeler yapa WhatsApp’ın yeni hazırlıklar yaptığı öğrenildi. Durumlara el atan WhatsApp bu defa fotoğraf ve video özelliklerine sesli not özelliği eklemeyi düşünüyor. Çalışmaların devam özellik içinse durumlara mikrofon butonunun eklendiği gözlerden kaçmadı. Güncelleme yapan çok sayıda kullanıcıda bu butonun görülmesi heyecana neden oldu. Ama bu özelliğin ne zaman hayata geçirileceği ise henüz net değil.

BU ÖZELLİK NASIL KULLANILACAK? GÜVENLİK AÇISINDAN YETERLİ Mİ?

Durumlara gelecek olan bu sesli not özelliği de diğer durum paylaşımları gibi uçtan uca şifrelenecek ve gizlilik ayarları kullanıcıların isteğine göre ayarlanabilecek. Bu özelliğin ise şu an için sadece Android uygulamaları kapsadığı iddia edildi.