Sessiz modun benimsenmesi, gürültüyü sınırlamanıza olanak tanır. Bildirim sistemini bir kişi veya gruptan sinyal gelmeyecek şekilde ayarlamak en yaygın çözümlerden biri olmaya devam ediyor. Ancak alınan mesajları uygulamanın ana ekranında görme sorunu devam ediyor. Bu yüzden WhatsApp’ın arşiv işlevini kullanmak iyi olabilir.

HERKESİN BİLMEDİĞİ WHATSAPP ÖZELLİĞİ

Yapılacak ilk şey, elbette, nasıl çalıştığını ve onu etkinleştirme adımlarını anlamaktır. Bunlar yeterli olacaktır:

uygulamayı açın
“sınırlandırmak” istediğiniz kişiyi veya grubu bulana kadar ilerleyin
üzerine tıklayarak seçin
Ok aşağıyı gösteren kare şeklindeki ikinci simgeye (sağdan başlayarak) yukarı çıkın.
Sohbet şimdi Arşivde olacak. Bu, şu andan itibaren yalnızca bu bölüme erişmek istediğinizde görüntülenebileceği anlamına gelir.

BU ÖZELLİK IPHONE VE ANDROİD’DE ÇOK AZ KİŞİNİN KULLANDIĞI ETKİLİ VE GİZLİ ÇÖZÜMDÜR

WhatsApp arşivine erişmek gerçekten çok basit. Uygulamanın ana sayfasına girdiğinizde, kişi ve grup listesinin hemen üstünde Arşivlendi öğesi var. Ayrıca, diğer şeylerin yanı sıra, görüntülenecek kaç mesajın yer aldığını belirten bir sayı da vardır.

Arşivlenmiş öğeye dokunulduğunda, gerçek bir su geçirmez bölmeye erişilir. Orada, herkesin en uygun gördüğü nedenlerle ayrılmış tüm kişileri veya grupları bulacaksınız. Tavsiye, içerideki kişilerden herhangi bir bildirim gelmeyeceğini göz önünde bulundurarak, ara sıra gidip o bölümdeki mesajların varlığını bağımsız olarak kontrol etmek olabilir.

ARŞİVDEN ÇIKARMAK

Diğer yandan, Arşiv’den ana ekrana bir grubu veya bir kişiyi geri getirmek istiyorsanız, sadece ters işlemi yapın. Bu bölüme erişerek, söz konusu kişiyi seçmeniz gerekecek ve en üstteki simgelerden ok yukarıyı gösteren kare şeklinde olanı seçmeniz gerekecek. Bu sayede istediğiniz kişi Arşivden çıkarılacaktır.

İşlev, pratikte, belki tatilde olduğunuz ve potansiyel bir iş bağlantısını temsil ettiği için görmek istemediğiniz kişileri “gizlemenin” ek faydasını sağlar. Bu, günlük bildirimlerin sayısını sınırlamak için birçok yöntemden biridir. Bazen çok fazla riske sahip olduğunuzu hesaba katın. Bunun için, örneğin, Chrome ile yanlışlıkla etkinleştirilenleri devre dışı bırakabileceğiniz sistemi bilmek önemlidir.

Etiketler: