Önceki akşam maçında bir grup taraftarın ‘Vladimir Putin’ tezahüratı yapması Fenerbahçeliler başta olmak üzere tüm kesimlerin tepkisini çekerken, çirkin olaya destek bir vali yardımcısından geldi.

Fenerbahçe-Dinamo Kiev maçında Dinamo Kiev’li futbolcu attığı gol sonrası Fenerbahçe taraftarına kışkırtıcı harekette bulunmuş, Fenerbahçeli taraftarlar ise ‘Vladimir Putin’ tezahüratı yapmıştı. Yaşanan olayın ardından Kırımlı gazeteci Gülsüm Halilova sosyal medya hesabından, “Fenerbahçe’nin bazı taraftarları Ukrayna’da savaşın emrini veren ve şehirleri bombalayan Putin’in tezahüratını yaparak hem bölgedeki Kırım Türklerini utandırdılar, hem de barışın sembolü olması gereken Fenerbahçe takımını dünyada rezil duruma düşürmeye çalıştılar.” paylaşımını yaptı.

“SEN KİMSİN, GENÇLER İSTEDİĞİ SLOGANI ATAR”

Halilova’nın sosyal medyadaki paylaşımına Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen’den Halilova’ya hakaret geldi. Özmen, “Sen kimsin de Fenerbahçe’nin adını ağzına alıyorsun hadsiz!! Gençler istediği sloganı atar sen hangi sıfatla utanmadan Türkçe yazarak Türk vatandaşlarına had bildiriyorsun!!” ifadelerini kullandı.

“VALİ YARDIMCISINA BU ÜSLUP YAKIŞIYOR MU?”

Özmen’in paylaşımına Halilova, “Vali yardımcısına bu üslup yakışıyor mu? Evet T.C vatandaşı değilim ama Türkiye, Türkiye’den büyüktür ve diğer Türklerin de vatanıdır sayın valim, ana dilim Türkçe olduğu için Türkçe yazıyorum, aynı zamanda haşa kimseye had bildirmedim, sadece lokal yapılan bir şeyi eleştirdim.” diyerek cevap verdi.

RUSYA’NIN KIRIM İŞGALİNİ SAVUNMUŞ

Vali Yardımcısı Özmen, Halilova’ya hakaretinin ardından sosyal medyadan Rusya’nın Kırım işgalini savundu. Özmen, “Ben Kırım’ı Ukrayna zamanında baştan sona gezdim. Ukrayna en ufak bir yatırım yapmıyordu. Kırım Ukrayna’dan 100 yıl gerideydi. Üstelik Türk liderlere zulmediyorlardi. Bu hanım gitsin önce bundan utanç duysun!” dedi.