Twitter sözcüsü Joseph J. Nuñez, The Verge’e yaptığı açıklamada, “İnsanların Twitter’da işbirliği yapması için yeni yollar keşfetmeye devam ediyoruz. İnsanların ve markaların büyümek ve yeni kitlelere ulaşmak ve diğer hesaplarla işbirliklerini güçlendirmek için bu özelliği nasıl kullanabileceğini öğrenmek için sınırlı bir süre için CoTweet’leri test ediyoruz.” dedi.

Şirket, Twitter Create hesabı üzerinden, özelliğin ABD, Kanada ve Kore’deki belirli hesaplar için kullanılabileceğini doğruladı.

COTWEET NEDİR?

CoTweet, hem yazarların profillerine hem de takipçilerinin zaman çizelgelerine aynı anda gönderilen ortak yazılmış bir tweettir. Başlıkta iki yazarın profil resmini ve kullanıcı adlarını gördüğünüzde bir CoTweet’i görmüş olacaksınız. CoTweets, yazarların ilgi odağını paylaşmasına, yeni kitlelerin ilgisini çekmek için fırsatları yaratmasına ve kurulu ortaklıklarını geliştirmesine yardımcı olur.

COTWEET’LER NASIL ÇALIŞIR?

İki yazar CoTweet yapmaya karar verdiğinde, ilk adım paylaşmak istedikleri içeriği tamamlamaktır. İşbirliği yapmak için Direkt Mesajları kullanabilirsiniz.

Mesajlaşma hazır olduğunda, bir yazar CoTweet’i oluşturur ve ortak yazar için bir davetiye başlatır. Ortak yazar CoTweet davetini kabul ettiğinde, CoTweet hemen her yazarın profiline ve her iki takipçisinin zaman çizelgesine mesaj gönderir.

COTWEET’İ NASIL HAZIRLARSINIZ?

Tweet oluşturucuyu açın. Birlikte yazılan mesajı ekleyin ve CoTweet simgesine dokunun. Takipçi listenizden bir ortak yazar seçin ve Davet gönder’e dokunun.

Birkaç Twitter kullanıcısı bugün CoTweets özelliğini test ediyor ve deneyim, ana tweet yazarının başka birini tweet’te etiketlenmesi ve içeriği DM üzerinden tartışması için davet etmesine izin veriyor. İkinci hesabın birlikte yazılan tweet’i onaylaması gerekiyor ve ortaya çıkan tweet, bunun iki kişi tarafından birlikte yazıldığını gösteriyor, ancak yanıtlar yalnızca tweet’in ana yazarına yönelik gibi görünüyor. Aşağıda bazı örnekler var, ancak Twitter’ın gömme özelliği henüz CoTweet’leri destekleyecek şekilde güncellenmediği için tweetleri doğrudan ziyaret etmeniz gerekebilir.

Instagram da geçen yıldan beri hizmetinde benzer bir ortak yazar özelliği sunuyor. Kullanıcıların ve markaların bunun gibi bir Twitter özelliğini kullanmak için hızlı olacağını varsaymak mantıklı.