Piyasalarda Temmuz sıcağı yaşanırken, Euro ve dolar arasında rekabette roller değişmeye başladı. Gram altında ise kısa bir durgunluktan sonra yükseliş trendi başladı. Her açıklamasında emtialarda baskılanmaların olduğunu belirten İslam Memiş, bu defa elinde dolar tutanlar için zarar etmeden kar yolunu açıkladı. İşte o detaylar.

DEĞİŞ-TOKUŞ İŞLEMİ KAZANDIRIYOR

Parite işlemi üzerinde uzun uzun duran İslam Memiş, bu işlemde elde edilecek karı da sıraladı. Elinde dolar olanlar için örnekler üzerinden parite işlemini anlatan Memiş, “Elinizde mesela dolarınız var, bunu euro’ya çevireceksiniz, parite yapacaksınız, arada TL işlemi olmuyor. Elinizdeki doları önce TL’ye çevirirseniz, TL ile tekrar euro satın alırsanız bu olmaz. 100 euro’luk bir işlemde 10 euro gibi bir kaybınız oluyor. Paritenin önemi, arada para kullanmadan değiş tokuş yapılması.” dedi.

UCUZA ALTIN ALMAK MÜMKÜN MÜ?

Yaz aylarına ilişkin altın ve dolar tahminlerini açıklayan İslam Memiş ,ucuz altın alma işlemini de açıkladı. Pariteye dikkat çeken Memiş, “Temmuz ve ağustos aylarında 950-1000 lira aralıkları korunacaktır. Dolar/TL kurunda 17-18 TL aralığı, gümüş gramda 10-11 lira aralığı devam edecek. Temmuz ve ağustos ayında çok bir şey beklememek gerekiyor. Elinde dolar bulunduran yatırımcısı parite işlemi ile altın alırsa, ucuz altın alma şansına sahip olacaklar.” diye konuştu.

Etiketler:

, , , ,