9 günlük Kurban Bayramı tatil biterken trafik çilesi başladı. Tatilciler eve dönüş yolunu tuttu. Yollarda uzun araç kuyrukları oluştu. İşte Kurban Bayramı dönüşü yollardaki son durum…

MUĞLA’DA KİLOMETRELERCE ARAÇ KUYRUĞU

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinde Bodrum, Datça, Marmaris ve Fethiye gibi dünyaca ünlü turizm bölgelerine sahip Muğla yoğun talep gördü. Muğla’ya, tatil boyunca yaklaşık 3 milyon yerli turistin geldiği belirtildi. Otel, apart ve pansiyonların yanı sıra çadırlarda konaklayan tatilciler, bu sabahtan itibaren memleketlerine dönmek için yola çıktı.

Tatillerini geçirdikleri Bodrum, Marmaris, Datça ve Fethiye ilçelerinden araçlarıyla hareket eden tatilciler, Muğla-Antalya- karayolunda yaklaşık 5 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Kimi tatilciler yol kenarlarında boş buldukları alanlara araçlarını park ederek trafiğin açılmasını bekledi. Güzergahta herhangi bir kaza yaşanmaması için trafik ekipleri önlem aldı.

ANADOLU OTOYOLU’NUN BOLU GEÇİŞİNDE AKICI YOĞUNLUK VAR

Türkiye’nin en önemli karayolu geçiş güzergahlarından Anadolu Otoyolu’nun İstanbul yönünde, dönüşe geçen tatilciler nedeniyle yoğunluk artmaya başladı. Otoyolun Gerede mevkisindeki akıcı yoğunluk, Yeniçağa, Bolu, Elmalık, Bolu Dağı Tüneli ve viyadüklerde de zaman zaman görülüyor. Güzergahlarda herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken, polis ve jandarma ekipleri denetimlerini sürdürüyor.

Ekipler, sürücüleri emniyet kemeri takmaları, hız yapmamaları ve takip mesafelerini korumaları yönünde uyarıyor. Yarın tatilin son günü olması nedeniyle yoğunluğun daha da artması bekleniyor.

TRAFİĞİN YARIN AKŞAMA KADAR SÜRMESİ BEKLENİYOR

İstanbul-İzmir Otoyolu’nda, Kurban Bayramı’nın ardından hafta sonunda dönüşe geçen tatilciler yoğunluk oluşturdu. Bayram dolayısıyla İstanbul ve çevre illerden güneye seyahat eden tatilcilerin dönüş yolculuğu sürdü. İki günlük idari izin ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile tatillerini uzatanlardan dolayı otoyolun Bursa’daki güzergahlarında zaman zaman araç yoğunluğu yaşandı.

Hem İstanbul hem de İzmir yönlerinde akıcı bir trafik olduğu gözlenen otoyolda ekipler önlemlerini artırdı. Tatil dönüşü dolayısıyla otoyoldaki hareketliliğin yarın akşama kadar sürmesi bekleniyor.

Etiketler:

, , , ,