İtalya’nın Lucca kentinden kalkan ve içerisinde 6 yabancı uyruklu yolcu ile 1 İtalyan pilotun bulunduğu helikopter kalkıştan kısa bir süre sonra radardan kayboldu. Eczacıbaşı Holding’den yapılan açıklamada “İtalya’ya fuar için giden 4 arkadaşımızın bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır” ifadelerine yer verildi.

İtalya’nın Lucca kentinde bulunan Capannori Tassignano Havaalanı’ndan kalkan ve içerisinde 1 İtalyan pilot ile 6 yabacı uyruklu yolcunun bulunduğu Agusta Koala AW119 tipi helikopter radarda kayboldu.

Modena kentinde bulunan Pavullo nel Frignano Havaalanı’na uçan helikopter ile kalkıştan yaklaşık 30 dakika sonra iletişimin kesildiği bildirildi.

ECZACIBAŞI HOLDİNG: 4 ARKADAŞIMIZDAN HABER ALINAMAMAKTA

Eczacıbaşı Holding’den yapılan son dakika açıklamasında “İtalya’ya fuar için giden 4 arkadaşımızın bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır” ifadesini kullandı.

Açıklamanın tam metni şu şekilde:

“Kuruluşumuzdan dört arkadaşımızın, Tissue Italy Network tarafından düzenlenen kağıt teknolojileri fuarı için bulundukları İtalya’da bir temizlik kağıdı üretim tesisine gitmek üzere bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır.

İtalyan pilot ile birlikte içinde 7 kişinin bulunduğu helikopterin, Lucca’dan Treviso’ya gitmek üzere havalandığı, ancak Modena civarında radardan kaybolduğu öğrenilmiştir.

İtalyan makamları tarafından, kaybolan helikopterin arama çalışmalarının devam ettiği bildirilmiştir. Olayın duyulmasının ardından, başta Dışişleri Bakanlığımız ve İtalya’da görev yapan diplomatlarımız olmak üzere, İtalya’daki ilgili resmi ve sivil otoriteler ile temasa geçilerek, Türkiye ve İtalya’daki ekiplerimiz tarafından konu yakından takip edilmektedir. En kısa zamanda iyi haber almak dileği ve umuduyla kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

Son dakika haberinin ayrıntıları hazırlanıyor…

Etiketler: