BDDK ve DİBS hamlesiyle bir miktar gerileyen dolar bayram sonrası tekrardan yükselişe geçti. 14 Temmuz 2021 Perşembe gününe 17.34 seviyelerinde alıcının karşısına çıkan doların yükselişi devam ediyor. Dolar almak ya da satmak isteyenler ise uygun zamanı araştırırken Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer, 17 lira seviyesini geçen dolar için yeni bir rakam verdi. İşte dolar satmak ve almak isteyenler için önümüzdeki günlerde görülebilecek seviye.SELÇUK GEÇER’DEN YENİ DOLAR TAHMİNİ

Youtube kanalı üzerinden piyasa değerlendirmesi yapan Selçuk Geçer, enflasyon ve dolar için korkutan açıklamalarda bulundu. Doların BDDK ve DİBS darbesini aşmasından sonra tekrardan 16,70 seviyelerinden 17,34 seviyelerine çıkmasıyla tedirginlik başladı.

“DOLARI TUTANA AŞK OLSUN”

Elinde dolar tutanlar istikrarsız dolar kurundan dolayı ne yapacağını araştırırken, Selçuk dolar için kritik seviyeyi verdi. Doların yükselişi için ‘Tutana aşk olsun’ diyerek, “Dolar 17 lirayı gördükten sonra 19 lira olana kadar yükselmeye devam edecek. Sonra bir müdahale olur belki ama artık ok yaydan çıktı. Tutana aşk olsun.” yorumunda bulundu.

Etiketler: