Sivas’taki Madımak Oteli’nde 2 Temmuz 1993 meydana gelen katliam nedeniyle çok sayıda isim anma mesajı yayımlamıştı. Sedat Peker ise bu konuda bir mesaj yayımlamaması nedeniyle eleştirilerin hedefi olmuştu.

Kendisine yöneltilen eleştirilere cevap veren Peker, “Bulunduğum yerde biraz sıkıntılar var, o yüzden paylaşım yapamadım” diyerek daha önce kendisine yapılan video ve paylaşım engellemelerine dikkat çekti.

İki gün önce video çekmeye yakında başlayacağını da duyuran Sedat Peker, videolara başladığında Madımak Katliamı ile ilgili bildiklerini ve şahit olduklarını anlatacağını söyledi.

“NAMUS SÖZÜM OLSUN…”

Deli Çavuş isimli Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bazı Alevi kardeşlerim Madımak katliamı ile ilgili paylaşım yapmadığım için bana gönül koymuşlar” diyen Sedat Peker şunları söyledi:

“Bulunduğum yerde biraz sıkıntılar var, o yüzden paylaşım yapamadım. Video çekmeye başladığımda NAMUS SÖZÜM olsun, bu konuda bildiklerimin, şahit olduklarımın hepsini anlatacağım.

Madımak katliamı bu milletin bağrına vurulan en büyük hançerdi. Sayın Cüneyt Özdemir katliamdan önce görevlilerin oradan çekilirkenki görüntülerini yayınlamadık demişti ya, benim anlatacaklarımla o görüntüleri yan yana getirdiğinizde bu kalleş olayın nasıl yapıldığını zannederim ki toplum olarak anlayacağız.”Sedat Peker’in çektiği videolarda Alevi sembollerinin yer alması dikkat çekiyordu

“ORADA VEFAT EDENLERİN HEPSİ ŞEHİTTİR”

Orda vefat eden Alevi canların hepsi bence şehittir” diyen Sedat Peker, “Cezaevindekilerin çoğu gerçek suçlu değildir. Gerçek suçlular ise ne yargılandılar ne de bilindiler. SÖZ NAMUS…” açıklamasında bulundu.

Etiketler:

, ,