Scooby Doo, Space Jam veya Goof Troop gibi popüler çizgi filmlerin yapımcısı olan Güney Koreli animasyon uzmanı 70 yaşındaki Namkook Lee, geçtiğimiz yıl 62 yaşındaki eşi Jae Lee ile birlikte üniversitenin yaz eğitim programı için İstanbul’a geldi. Üniversiteye ait Beyoğlu’ndaki bir apartta kalan çiftin, 26 Mayıs günü aralarında şiddetli bir tartışma yaşandı. Tartışma sırasında Profesör Lee eşinin göğsüne yumruklar atarak darp etti.

Sabah’ta yer alan habere göre; ertesi gün dışarı çıkan çift, bir restoranda yemek yedikleri sırada yeniden aynı mesele nedeniyle tartıştı. Güney Koreli Lee, eşinin ağzına ve yüzüne yumruklarla vurduktan sonra mekandan ayrılarak, aparatlarına gitti. İddiaya göre eşini apartta saatlerce darp eden yaşlı adam, karısını bayıltana kadar eylemine devam etti.

ÖLDÜRESİYE DÖVDÜ

Hastaneye kaldırılan kadın, kendisine geldiğinde ise durum hastane görevlileri tarafından polis ekiplerine bildirildi. Jae Lee’nin aldığı darbelerle vücudunda hasar meydana geldiği ve çeşitli bölgelerinde kırıklar oluştuğu belirlendi. Yaşlı kadın, eşinin kendisini öldüresiye dövdüğünü ifade etti.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Gözaltına alınan profesör, ifadesinde eşiyle kavga ettiklerini kabul etse de darp olayını reddetti. Güney Koreli animasyon uzmanı Namkook Lee, ifadesinin ardından İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Savcılık, Namkook Lee hakkında yürütülen soruşturmayı tamamlandı. Profesör Lee hakkında hakkında, ‘kasten yaralama, hakaret ve tehdit’ suçlarından dava açıldı. 7,5 yıla kadar hapsi istenen Profesör Lee, Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanacak.

Etiketler:

, ,