Sarallar operasyonu kapsamında gözaltına alınarak dün adliyeye sevk edilen şüpheliler arasında bulunan iş insanı Erdal Acar tutuklandı. Erdal Acar’ın “Suç İşlemek amacıyla örgüt kurma ” ve “yağma” suçlarından tutuklanması talep edilmişti.

İstanbul merkezli 13 ilde Sarallar grubuna nitelikli yağma, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi birçok suça karıştığı belirlenen suç örgütü mensuplarına düzenlenen operasyon kapsamında 119 kişi gözaltına alınmış 31’i adliyeye sevk edilmişti.

Gözaltına alınan isimler arasında yer alan ve “Suç İşlemek amacıyla örgüt kurma” ve “yağma” suçlarından tutuklaması talep edilen Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi iş insanı Erdal Acar tutuklandı.

İstanbul merkezli operasyonda Yalova, Kocaeli, Manisa, Muğla, İzmir, Antalya, Sakarya, Trabzon, Tekirdağ, Samsun, Ankara ve Artvin’de belirlenen adreslere 29 Haziran’da baskın yapan polis, 119 kişiyi yakalamıştı.

Öte yandan, aralarında Necati Şaşmaz, Sinan Engin ve Erkan Petekkaya gibi ünlü isimlerinde bulunduğu pek çok isim soruşturma kapsamında emniyete çağrılmıştı.

Etiketler: