Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi olayları sırasında 2 Haziran 2013 tarihindeki “Camide içki içtiler, ayakkabılarla girdiler” iddiasını yalanlayan Bezm-i Alem Valide Sultan Camii müezzini Fuat Yıldırım aylar sonra ortaya çıktı.

2 Haziran 2013’te dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında polis müdahalesinin ardından Dolmabahçe’deki Bezmi Alem Valide Sultan Camii’ne sığınan vatandaşların camide bira içtiklerini ve ayakkabıyla camiye girdiklerini iddia etmiş Erdoğan’ın bu iddiasının ardından Bezm-i Alem Valide Sultan Camii müezzini olarak görev yapan Fuat Yıldırım, Erdoğan’ı yalanlayarak camide içki içilmediğini söylemişti.

Yıldırım’ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne verdiği altı saatlik ifadesinde “Ben din adamıyım, yalan söyleyemem. Cami içerisinde içki içen ya da elinde içki şişesi olan birini görmedim” sözleri uzun süre gündem olmuştu.

Fuat Yıldırım daha sonra Dolmabahçe Camisi imamı Halil Necipoğlu ve Beyoğlu müftüsü Recai Albayrak başka il ve ilçelere sürülmüştü. Bir süredir böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftanın üç günü diyaliz tedavisi gören ve organ nakli bekleyen Fuat Yıldırım, AKUT’un kurucusu Nasuh Mahruki ve emekli asker Nasuh Bektaş ile buluştu.

NASUH BEKTAŞ: SAĞLIK DURUMU İYİ

Sosyal medya hesabı aracılığıyla Fuat Yıldırım’ın sağlık durumunun iyi olduğunu açıklayan emekli asker Nasuh Bektaş “Müezzin Fuat Yıldırım hocamızla buluştuk. Sağlık durumu hakkında bilgi aldık. Sağlık durumu iyi, hocamızın morali yerinde, gösterilen ilgiden dolayı herkese teşekkürlerini iletiyorum.” diye konuştu.

Etiketler:

,