3.600’den fazla filme ve ve 1.800’den fazla televizyon programına ev sahipliği yapan Popüler çevrimiçi dizi ve film izleme platformu olan Netflix’i en iyi şekilde kullanmak isteyen kullanıcılar yeni yollar aramaya başladı. Peki İşte Netflix’e ödediğiniz paranın karşılığını fazlasıyla nasıl alırız? Netflix’i daha verili kullanmanın yolları ne? İşte 18 adımda deneyiminizi daha hızlı hale getirecek gizli yollar…

Ürettiği içerik ve dizilerle çoğu kullanıcının beğenisini kazanan Netflix’de bazen aradığımızı bulamaya biliyoruz. Peki her ay düzenli olarak para ödediğimiz bu popüler platformu daha verimli nasıl kullanırız? İşte 18 adımda Netflix uygulamasını kolaylaştıran yollar!

1- OTOMATİK OYNATMAYI DURDURMA

Her yerden çıkan ve bir anda başlayan dizi-film fragmanlarından sıkıldıysanız aşağıdaki linki takip edin ve otomatik oynatmayı durdurun. Eğer isterseniz sonraki bölüme otomatik olarak geçmeyi de durdurabilirsiniz.

2- VİDEOLARIN OYNATMA HIZINI ARTIRMA VE YAVAŞLATMA

Herkesin hayal ettiği o özelliği Netflix’te kullanmanızı sağlayan bir uzantı: Süper Netflix… 0.5 ile 4x arasında hız ayarı yapmak mümkün. Chrome’dan indirip Netflix’le birlikte çalıştırmanız yeterli.

3- ARKADAŞLARINDA BERABER NETFLİX İZLEME

Netflix party ile arkadaşlarınızla aynı anda film ya da dizi izlerken Netflix üzerinden sohbet edebilirsiniz. Uzantıyı yükleyin ve izlediğiniz şeyin linkini arkadaşlarınıza gönderin. Sohbet odanız hazır olacaktır.

4- NETFLİX’TE OLMAYAN ÖZEL KATEGORİLERİ BULMA

Linkin sonlarına ise fotoğrafını bırakacağımız kategori kodlarını ekleyerek, virüs filmleri, hukuk filmleri, basketbol filmleri gibi Netflix’te olmayan kategorilerde arama yapabilirsiniz.

https://netflix.com/browse/genre/ https://pic.twitter.com/qHUjn04x3r

5- NETFLİX’TE OLMAYAN ÖZEL KATEGORİLERİ EKLEME

Her seferinde yukarıdaki kodlarla uğraşmak istemiyorum diyenler için Netflix’te olmayan kategorileri Netflix’in arama çubuğuna ekleyen bir uzantı. Chrome mağazasından ücretsiz indirip çalıştırmanız yeterli olacaktır.

6-NETFLİX İZLEYEREK YABANCI DİL ÖĞRENME

Netflix’i yabancı dil öğrenme uygulamasına dönüştüren chrome uzantısı. Alt yazıyı hem orjinal dil hem de Türkçe olarak görebiliyorsunuz. Aynı zamanda öğrenmek istediğiniz dil için en uygun içerikleri de sunuyor.

7- ALTYAZILARI DÜZENLEME

Dizi, film izlerken alt yazıların daha büyük ya da küçük olmasını istiyorsanız, yazı fontunu değiştirsem daha güzel olurdu diye düşünüyorsanız alt yazıları istediğiniz gibi düzenlemek çok kolay.

Hesap->Profilim->Alt yazı görünümü

8- NETFLİX’TE BİR ŞEYLER İZLEYİP AYNI ANDA BAŞKA BİR SİTEDE GEZME

Bir şeyler izlerken aynı anda başka sekmede işiniz varsa https://chrome.google.com/webstore/detail/netflix-picture-in-pictur/jkmakgpojigahjdalffbkimpnpabelio/ bu uzantı ile işlerinizi yaparken altında küçük boyutlarda istediğiniz şeyi izlemeye devam ediyorsunuz.

9- TÜM İÇERİKLERİN İMDB PUANINI GÖRME

Imdb puanlarına takıntılıysanız chrome mağazasından ücretsiz olarak indirdiğiniz bir eklenti ile tüm içeriklerin açıklamasına aşağıdaki gibi imdb puanlarını ve diğer istatistikleri ekleyebilirsiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/imdb-ratings-on-netflix/ohonjgnjobblbhfeamidafpnbkppbljh?hl=tr

10- İNTROYU ATLA’YA BASMAK BİLE ZOR GELİYORSA…

Bu eklenti tüm başlangıç ve bitiş jeneriklerini kendiliğinden geçiyor. Ünlü İspanyol bir yazılımca sayesinde işlerinizi tek tuşa basmadan bile halledebiliyorsunuz…

https://chrome.google.com/webstore/detail/never-ending-netflix/hdadmgabliibighlbejhlglfjgplfmhb

11- NETFLİX’TE NE İZLEYECEĞİNİ BULAMAMAYA SON!

Bilgisayarın karşısına geçip saatlerce ne izleyeceğinizi seçemiyorsanız bu site sizin yerinize seçiyor. kategori, imdb puanı, tür gibi seçimleri yaptıktan sonra size bu kriterlere uygun içeriği buluyor!

https://reelgood.com/roulette/netflix

12- NETFLİX ALT YAZI FİLTRESİ

İstediğiniz kelimelerin “***” şeklinde gözükmesini sağlayabileceğiniz bir uzantı. Yine Chrome mağazasından ücretsiz indirip Netflix’e girdiğinizde çalıştırmanız ve kelimeleri seçmeniz yeterli olacaktır.

https://chrome.google.com/webstore/detail/netflix-profanity-filter/maljbdebgffplibkcchbjahfjhppkpmp?hl=en

13- NETFLİX PROFİL RESMİNİ DEĞİŞTİRME

Netflix resmimiz tüm dizi ve filmlerdeki karakterlerden biri olabilir. Peki bunu neden mi yapıyoruz? Netflix’in size önerdiği içerikler pp’nize göre şekillenecek…

Profil düzenleme -> Profil simgesine tıkla -> İstediğin karakteri seç

14- NETFLİX’TE OLMAYAN DİZİ VE FİLMLERİ İSTEME

Netflix’te izlemek istediğiniz tüm içerikleri aşağıdaki linkten netflix yetkililerine iletebilirsiniz. Size kesinlikle dönüş sağlıyorlar ve talep oranına göre dizi ve filmler eklenmiş oluyor.

http://help.netflix.com/tr/titlerequest

15- VİDEO GÖRÜNTÜ AYARLARINI DEĞİŞTİRME

Bu linkle İzlediğiniz içeriğin parlaklığını, kontrasını ve diğer bazı görüntü özelliklerini değiştirmenize yarayacak.

https://chrome.google.com/webstore/detail/video-adjust-for-netflix/gjgmceajgibmifohoegfllnnbjmabije

16- EKRAN DÖNDÜRME

Bu uzantı ile yatarken falan rahat izlemek için ekranı istediğiniz gibi döndürebileceksiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/netflix-flip-rotate-netfl/ikofeeinmcingcdchnhkeljfmbigmjnp

17- EŞ ZAMANLI OLARAK NETFLİX İZLEME

Bu eklenti ile istediğiniz insanlarla aynı film ya da diziyi saniyesi saniyesine senkronize bir şekilde beraber izleyebiliyorsunuz aynı zamanda uzantı sohbet odası da oluşturuyor.

https://chrome.google.com/webstore/detail/share-on-rabbit/dplabnbcafdgpcjmibgkekpaejlfhnkl

18- AYNI ANDA İKİ YA DA DAHA FAZLA ALT YAZI İLE İZLEME

Bu uzantı ile dizi ya da filmi hem Türkçe hem İngilizce altyazı ile izleyebilirsiniz. Hatta Netflix’te olmayan birçok alt yazı dili de mevcut.

https://chrome.google.com/webstore/detail/nflxmultisubs-netflix-mul/pjhnilfooknlkdonmjnleaomamfehkli

Etiketler:

, , , ,