19 Haziran Pazar günü İstanbul’un kuzey kesimlerinde başlayacak olan yağışlı havanın iç bölgelere doğru yayılacağı ve hafta boyunca etkili olacağı uyarısı yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün başlayan ‘sağanak yağış’ın İstanbul dahil olmak üzere Marmara Bölgesi kentlerinde yeniden hayatı felç edeceği belirtildi.

BOLU DAĞI’NDA ZOR SAATLER

Marmara Bölgesi ve İstanbul için uyarı yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) Bolu Dağı’nda sabah saatlerinde başlayan yoğun sis sebebiyle sürücülerin zor anlar yaşadığını belirtti. Görüş mesafesinin 30 metreye kadar düştüğü belirtilirken sürücülerin dikkatli olması gerektiği uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bolu’da, yüksek kesimlerde hafif yağmur ve yoğun sisin etkili olduğunu belirterek özellikle, D-100 karayolu Bolu Dağı kesimi Yumrukaya, Abant Kavşağı, Elmalık, Bakacak, Seymenler, Karanlıkdere, Bıçkıyanı, Sarıçökek bölgesinde sürücüler zor anlar yaşadığı belirtildi. Sis nedeniyle görüş mesafesinin yer yer 30 metreye kadar düştüğünü belirten trafik polisi ekipleri sürücülerin takip mesafelerini korumalarını ve ışıklı tabelalara uymaları konusunda uyardı.

20 HAZİRAN PAZARTESİ GÜNÜ YAĞMURLU HAVA İSTANBUL’DA ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 5 günlük hava durumu tahmini raporlarını yayınladı. Bütün yurt genelinde etkisini gösterecek olan sağanak yağışlar Marmara Bölgesi’nde etkisini bu akşam saatlerinde göstermeye başlayacak. Hafta sonu etkili olacak yağmurların 20 Haziran Pazartesi günü İstanbul’da etkisini göstermesi bekleniyor.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HAZIRLANA 5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

20 Haziran Pazartesi günü haritalı hava durumu tahminine göre Karadeniz bölgesinin kuzey doğusu ile Marmara Bölgesi’nin batı kesimleri ile Ege Bölgesi’nin iç kesimlerinde yağışlı hava etkili olurken yurt genelinde ise hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredeceği belirtildi.

21 Haziran Salı günü ise sağanak yağışlar yurdun büyük kesiminde etkili olacak. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bunaltıcı sıcaklar etkili olurken Trakya Bölgesi’nde ve Ege Bölgesi’nde sıcak havalar etkili olacak.

22 Haziran Çarşamba günü ise yağışlı hava yurdun kuzey kısımlarını etkisi altına alırken Marmara Bölgesi’nde ise yağmurlar etkisini yitirecek.

23 Haziran Perşembe günü Trakya Bölgesi’nin bir kesimi ile Doğu Anadolu Bölgesi’nin bir kesiminde etkili olacak. Yurt genelinde ise sıcaklıkların mevsim normallerinde olacağı kaydedildi.

24 Haziran Cuma günü Karadeniz Bölgesi’nin büyük bir kesimi ile İçanadolu Bölgesi’nde ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin doğu kesimlerinde yağışlı hava etkili olacak.

Etiketler:

, , , ,