Hava durumu, özellikle işe ve okula giden vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Avrupa’da birçok ülke mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava dalgası ve orman yangınları devam ederken Türkiye’nin bazı bölgeleri için de yüksek sıcaklık uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahminlerini, yaşanması olası yüksek sıcaklık ve orman yangınlarını bildirerek vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

SICAKLIK 4-6 DERECE ARTACAK

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur illerinin yer aldığı bölgenin kıyı kesiminde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde, iç ve kuzey kesimlerde ise mevsim normallerinin yer yer altında seyrediyor.

27-31 TEMMUZ’A DİKKAT!

27 Temmuz Çarşamba günü saat 12.00’dan 31 Temmuz 18.00’a kadar ise sıcaklıklarının iç kesimlerde de artarak mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredeceği belirtildi.

Sıcaklıkların 31 Temmuz sonrası kıyı kesimlerde ise 2 ila 4 derece azalarak mevsim normalleri civarında olacağı tahmin ediliyor.

KARADENİZ İÇİN SAĞANAK UYARISI

Yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarında mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

ANKARA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

İZMİR 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

27 TEMMUZ ÇARŞAMBA GÜNÜ

28 TEMMUZ PERŞEMBE GÜNÜ

29 TEMMUZ CUMA GÜNÜ

30 TEMMUZ CUMARTESİ GÜNÜ

31 TEMMUZ PAZAR GÜNÜ