Hava durumu, özellikle işe ve okula giden vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahminlerini, yaşanması olası şiddetli yağışları ve sağanağı bildirerek vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden (MGM) alınan son tahminlere göre, yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkii, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Bolu, Düzce, Karabük, Ordu ile Ankara’nın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmezken, genellikle mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice esmesi bekleniyor.

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

ANKARA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

İZMİR 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

HAVA KAÇ DERECE? TÜRKİYE GENELİ HAVA DURUMU

İSTANBUL 31°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANKARA 30°C Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR 32°C Az bulutlu ve açık

ANTALYA 32°C Az bulutlu ve açık

ZONGULDAK 26°C Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 27°C Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ERZURUM 27°C Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DİYARBAKIR 39°C Az bulutlu ve açık

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

8 TEMMUZ CUMA GÜNÜ

9 TEMMUZ CUMARTESİ GÜNÜ

10 TEMMUZ PAZAR GÜNÜ

11 TEMMUZ PAZARTESİ GÜNÜ

12 TEMMUZ SALI GÜNÜ