Hava durumu, özellikle işe ve okula giden vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Avrupa’da birçok ülke mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava dalgası ve orman yangınları devam ederken Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu kez 3 bölge için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ve Sinop, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, yurdun kuzey kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’nun doğusunda batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

ANKARA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

İZMİR 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Hava kaç derece? Türkiye geneli hava durumu

İSTANBUL 31°C
Parçalı ve az bulutlu

ANKARA 33°C
Parçalı bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kuzey çevreleri, akşam saatlerinden sonra, il merkezi dahil olmak üzere, kuzey ve batı kesimleri yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR 35°C
Az bulutlu ve açık

ANTALYA 31°C
Az bulutlu ve açık

KASTAMONU 31°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 28°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ERZURUM 33°C
Parçalı ve az bulutlu

DİYARBAKIR 42°C
Az bulutlu ve açık

5 günlük haritalı hava durumu tahmini

5 AĞUSTOS CUMA GÜNÜ

6 AĞUSTOS CUMARTESİ GÜNÜ

7 AĞUSTOS PAZAR GÜNÜ

8 AĞUSTOS PAZARTESİ GÜNÜ

9 AĞUSTOS SALI GÜNÜ