Piyasa Uzmanı İslam Memiş, piyasa değerlendirmesi yaparken gram altın üzerinde durarak Dolar ve ons altına bağlı olarak geri çekilmeler olacağı belirtti. Gram altında direnç seviyesini 950 TL olarak belirleyen Memiş, düşüşlerin yaşanacağı tarihi verdi. Yeni alım yapmak isteyenler içinse ciddi uyarılarda bulunan Memiş, alım fırsatlarının doğacağını açıkladı.

GRAM ALTIN ALACAKALR İÇİN UYGUN ALIM SEVİYESİ

TL’de durup hiç yatırım yapmanlar için alım seviyeleri veren İslam Memiş, 950 lira seviyesinin alım fırsatı olacağını belirtti. Memiş, “Bundan sonraki süreçte destek seviyesi test edildikten sonra hızlı bir toparlanma bekliyorum. Bu sefer hedef 1200 lira seviyesi. Bunun nedeni ise ons altın olacaktır” ifadelerini kullandı.

GRAM ALTINDA GERİ ÇEKİLME OLACAK

Gram altında geri çekişmelerin başlayacağını söyleyen Memiş, bu seviyeler için 980-950 tahminlerinde bulundu. Memiş, bu kısa sürekli düşüşlerden sonra olacakları şöyle anlattı:

“Gram altında dolar TL kaynaklı kısa vadeli bir geri çekilmeden sonra bu kez ons altın kaynaklı yükselen bir süreç göreceğiz. Önce 1200 devamında 1450 lira seviyesini beklemeye devam edeceğim.”

AL-SAT YAPANLAR ZARAR EDECEK

Gram altın yatırımcıları bazen mağdur olduklarını ifade eden Memiş, bunun nedeninin is al-sat yapmalarından kaynaklı olduğunu belirtti. Sürekli al-sat yapanların her zaman zarar edeceğini söyleyen Memiş, bunun tek yolunun uzun vadeli yatırımlar olduğunu açıkladı.