Yaklaşan kurban bayramı öncesi kurbanlıkların fiyatları konusunda arka arkaya açıklamalar geliyor. Kurbanlıklarda küçük baş hayvanlarda ve büyük baş hayvanlarda kilogram fiyatı belli oldu. Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, küçükbaş hayvanın 62 liradan, büyükbaşın ise 65 liradan kilogram fiyatının belirlendiğini açıkladı.

KURBANIMIZ YOK YA DA AZ SÖZLERİNE KANMAYIN

Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, her sene olduğu gibi bu senede Kurban Bayramı öncesinde “Kurbanlıklar az ya da kurbanlık hayvan yok” şeklinde söylentiler çıkarıldığı belirterek bu sene böyle bir durumun bulunmadığını ve vatandaşların da bu tür söylemlere inanmaması gerektiğini söyledi.

Kurban Bayramı’nda kesilen kurbanını kesmek, pay etmek, parçalamanın ayrı bir ücrete tabi olduğunu belirten Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, 9 Temmuz 2022’de başlayacak olan Kurban Bayramı için bu yıl canlı hayvan kilogram fiyatının küçükbaş 62lira, büyükbaş 65 lira olarak belirlendiğini ifade etti.

İTHAL KURBANLIKLARIN GELMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, başkan seçilmesinden sonra ilk ziyaretini Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere’ye yaptı. Başkanı Adlıhan Dere ziyaret sırasında yaptığı açıklamada federasyon başkanı olarak yeni seçilen Osman Yardımcı’ya , Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak her zaman destek olacaklarını söyledi.

Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı da ziyaret sırasında bu sene ithal kurbanlıklar geleceğinden endişe edildiğini söyleyerek ithal kurbanlıkların söz konusu olmadığını ifade etti. Her sene Kurban Bayramı öncesi spekülasyon yapıldığını açıklayan Osman Yardımcı ” Bu sene Kurnam Bayramı’nda yetecek kadar hayvanımız var ve onları kesecek kadar da kasabımız var” dedi.

BÜYÜK BİR ZAM YOK SADECE YÜZDE 30 FİYATLAR ARTTI

Küçükbaş hayvanlarda kesimlerin 250 lira ile 300 lira arasında yapıldığını, ama büyükbaş hayvanlarda kesim ücretinin değiştiğini söyleyen Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, 2021 yılındaki Kurban Bayramı’ndan bu yana kurbanlık hayvanlara yüzde 30 zam geldiğini söyleyerek her şeye yüzde 200 ile 300 zam gelirken kurbanlık hayvanların fiyatlarına gelen yüzde 30’luk zammın büyük bir zam olmadığını ifade etti.

Etiketler:

, , , ,