Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), “Ölüm ve Ölüm Nedeni İstatistikleri” raporunu yayımlamayı ikinci kez erteledi. TÜİK geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Ölüm ve Ölüm Nedeni İstatistikleri’ raporunu yayımlamayı ertelerken ‘Hayat Tabloları, 2019-2021’ haber bülteninin yayımlanmasının da erteleneceğini duyurdu.

TÜİK açıklamasında şöyle denildi: “Ulusal Veri Yayınlama Takvimine göre 24 Haziran 2022 tarihinde saat 10.00’da yayımlanması planlanan “Ölüm ve Ölüm Nedeni İstatistikleri, 2021” haber bülteni, istatistiklerin elde edildiği Kurumların idari kayıtlarındaki çalışmaların devam etmesi nedeniyle ertelenmiştir.

Ayrıca, analiz süreçlerinde ölüm istatistiklerinin kullanılacağı 21 Eylül 2022 tarihinde saat 10.00’da yayımlanması planlanan “Hayat Tabloları, 2019-2021” haber 0bülteninin yayımı da ertelenecektir.”

KOVİD ÖLÜMLERİ Mİ GİZLENİYOR?

TÜİK, “Ölüm ve Ölüm Nedeni İstatistikleri” raporunu geçen yıl da ertelemişti. Erteleme, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan ölümlerin ve veri çelişkilerinin gizlendiği şeklinde yorumlanmıştı.

Etiketler:

, ,