Sosyal medya hesabından duyuruda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbullulara faizsiz ve masrafsız kredi imkanı getirdiklerini belirterek isteyen tüm vatandaşların yararlanabileceğini açıkladı. İşte İstanbul’da yaşayanları yakından ilgilendiren sosyal destek paketinin detayları…

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM KARTI NEDİR?

Sosyal yardım kartları İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından İstanbul kentinin sınırlarında ikamet eden tüm yoksul ve dar gelirli vatandaşlara dağıtılan yardımlaşma ve dayanışma amaçlı kartlardır.

SOAYAL YARDIM KARTLARI İLE NELER ALINIYOR?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartlarını alan İstanbul’da ikamet eden kişiler bu kartlara yüklenen para ile ailelerinin ya da kendilerinin kişisel bakım malzemeleri ile gıda, temizlik malzemelerini alabiliyorlar. Eskiden yardım kolileri dağıtılıyor ve herkesin aynı şeylere ihtiyacı varmış gibi paketler hazırlanıyordu. İstanbullulara İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından verilen sosyal yardım kartları ile artık İstanbul’da yaşayanlar kendilerinin ve ya ailelerinin ihtiyaç duydukları malzemeleri istedikleri yerlerden ve ihtiyaçları kadar alabilmektedir.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM KARTINA KİMLER BAŞVURABİLİYOR?

Aylık belirli limitlere sahip İBB sosyal yardım kartlarına belirli şartları taşıyan ve İstanbul ili sınırları içinde ikamet eden tüm kişiler başvurabiliyor. Hatta İBB tarafından dağıtılan ve İstanbulkart ismi verilen sosyal yardım kartlarına tüm üniversite öğrencilere de başvurabiliyor.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN SOSYAL YARDIM KARTLARINA FAZLA PARA YATIRILIYOR

İstanbul’da yaşayan ve İBB’nin sosyal yardım kartlarına başvuran ve incelemeler sonrasında başvurusu kabul edilen üniversite öğrencilerine ek olarak aylık 250 lira fazla yatırılıyor.

Üniversite öğrencilerin İstanbulkart’larına sosyal yardım paralarının yanı sıra eğitim desteği adı altında düzenlenen kampanyalar ile hayırseverler tarafından bağışlanan 250 lira eğitim yardımı da yatırılıyor.

İBB SOSYAL YARDIM KARTLARI İLE HANGİ ÜRÜNLER ALINAMIYOR?

Sosyal yardım kartlarından almak isteyen tüm kişiler İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ya da ilçe belediyelerine sosyal yardım kartı olan İstanbulkartı almak için başvurabilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan sosyal yardım kartları İstanbulkart, bankamatik kartı ve ya kredi kartı şeklindedir. İhtiyaç sahiplerine verilen İstanbulkart’lara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenli olarak, aylık sosyal yardım parası yatırılıyor. İstanbul sınırları içinde belirli mağazalarda ve marketlerde geçerli olan İstanbulkart, post cihazıyla okutulabilir ve alış veriş bu şekilde yapılabilir. İstanbulkart sahipleri kartlarına yatırılan para ile BİM, ŞOK, A101 gibi İBB anlaşmalı marketlerde geçerlidir.

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU YENİ KAMPANYAYI SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbulkart ile ilgili yeni düzenlemeyi Twitter hesabından tüm İstanbullulara duyurdu. Ekrem İmamoğlu, İBB sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İstanbulkarta faizsiz ve masrafsız kredi imkanı getirdiklerini açıkladı.

FAİZSİZ VE MASRAFSIZ İBB KREDİSİNE 24 AY VADE İMKANI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu duyurduğu yeni düzenlemeye göre masrafsız ve faizsiz kredi için İstanbulkart sahipleri başvurabiliyor. İhtiyaç sahipleri 500 liradan 2 bin 500 liraya kadar faizsiz, masrafsız veya 2 bin 500 lira-5 bin lira arası 24 ay vadeye kadar yararlanabilecek.