İstanbul’un Bağcılar ilçesinde lazer tedavisi yaptıran 33 yaşındaki aşçı Erdal Yeşilyurt’un yüzünde yanıklar oluştu. Yeşilyurt, güzellik merkezinden şikayetçi oldu.

Geçtiğimiz yıl sonu başlayan seansların 5’ncisi 20 Şubat’ta yapıldı. İşlem sırasında yüzünde yanıklar oluştuğunu iddia eden Yeşilyurt, hastanede tedavi olduğunu söyledi.

Güzellik merkezi hakkında suç duyurusunda bulundu.

“Sanki suratıma kaynak yapıyor”

Yanaklarında çok kıl olduğu için lazer epilasyon tedavisine başladığını açıklayan Yeşilyurt, ”Adam sanki suratıma kaynak yapıyordu” dedi.

Belirli bir yerden sonra yüzünde yanma hisseden Yeşilyurt, görevlinin kolunu tutarak yandığını söyledi.

Görevlinin kendisine ‘ufak’ bir yanma olduğunu ancak acıdan duramayarak dışarı çıktığını belirten Yeşilyurt, ”Asansöre bindiğimde yüzümden sarı renkte bir iltihap aktığını gördüm” dedi. İlk olarak klinik sahibiyle görüştüğünü anlatan Yeşilyurt, bu tarz ufak şeyler olabileceğini söylediğini ifade etti.

Yeşilyurt’a Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yüzünde üçüncü derece yanık oluştuğuna ilişkin rapor verildi.

“Ben suratıma asit mi döküyorum”

5 aydır tedavi gördüğünü açıklayan Yeşilyurt şöyle konuştu:

“Şeker hastası olduğumu söyleyip, ona göre işlem yapılmasını istemiştim. Yanıklar iyileşiyor ama yine nüksediyor. Sürekli iş değiştiriyorum. Ben aşçı olduğum için çalışma ortamımda enfeksiyon kapabiliyor. Beni ‘İyileşip iyileşip yüzünü bu hale getiren sensin’ diye suçluyorlar. Bir insan nasıl bunu kendi suratına yapabilir? Asit mi döküyorum ben suratıma”

“Bize şeker hastası olduğunu söylemedi”

Erdal Yeşilyurt’un suç duyurusunda bulunduğu güzellik merkezinden yapılan açıklamada, “Bize geldiğinde herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığını sorduk. Bir hastalığı olmadığını dile getirdi. Bizden 4 ay boyunca hizmet aldı. Daha sonra bu talihsizlik yaşandı. Erdal Yeşilyurt için ilk günden bugüne maddi ve manevi yapılması gereken her şeyi yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Kendisi şeker hastası olduğunu söylemedi. Normal şartlarda ona göre işlem yapılıyor” denildi.

“Hastanın suratındaki bazı alanlar derin, üçüncü derece lezyonlar”

Bu arada Yeşilyurt’un tedavisinin sürdüğü Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Turan, “Bazı alanlarda iz kalma durumu olabilir. Hastamızın şeker hastalığı var, o da bazen böyle yaraları kronik hale dönüştürebiliyor. İltihaba daha fazla zemin hazırlayabiliyor. Yarada hijyen durumuna dikkat etmek için de hastaya yatış kararı aldık. Hastanın suratındaki bazı alanlar derin, üçüncü derece lezyonlar. İnsanlar bu tarz lazer ve kozmetik uygulamalarının yapılacağı ortamlara çok dikkat etmeli” şeklinde konuştu.

Etiketler:

, ,