İstanbul’un Ataşehir’de ev olarak kullandığı bir dükkanda yaşayan Kenan Baş, geçtiğimiz günlerde akşam saatlerinde ekmek ve çekirdek almak için markete gitti.

Yaşadığı yerin yakınındaki fırına giderken Baş’ın koluna tanımadığı biri girdi. Daha sonra tanımadığı kişi, Baş’ı rahatsız ederek takip etmeye başladı.

Fırının ardından bakkala giren Baş, aldığı ürünün parasını verirken, biraz önce kendisini takip eden kişi de içeri girdi. Kenan Baş, aldığı ürünleri poşete koyarak bakkaldan ayrılacağı sırada, tanımadığı kişi saldırdı.

Bakkaldakilerin müdahalesine rağmen saldırgan, Baş’a tekme atmaya devam etti. Bu sırada Kenan Baş aldığı darbelerle yere düştü. Bir süre sonra bakkalın sahibi ve müşteriler, alkollü olduğu iddia edilen saldırganı durdurarak dışarı çıkardı.

SALDIRGAN SERBEST KALDI

Tanımadığı kişi tarafından darbedilen Baş, saldırgandan şikayetçi oldu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, saldırganı gözaltına aldı. Yapılan işlemlerin ardından mahkemeye çıkarılan saldırgan serbest bırakıldı.

“CAN GÜVENLİĞİM YOK”

Şikayetini geri alması için tehdit edildiğini söyleyen Kenan Baş “Fırından ekmeğimi aldıktan sonra bakkala gittim. Bakkaldan bir çekirdek alıp tekrar evime dönecektim. O esnada saldırıya uğradım. Bakkalın içerisindeki insanlar ayırmaya başladı. Polis, yarım saat sonra geldi. Suç duyurusunda bulunduk. Serbest kaldı. Mahkeme hala devam ediyor ama şikayetimi geri almam için tehdit ediliyorum. Can güvenliğim yok. Ne yapmam lazım? Kime başvuracağım? Adalet olmuş olsaydı o saldırganı bırakmazlardı” diye konuştu.

“KESİNLİKLE TANIMIYORUM”

Saldırganı kesinlikle tanımadığı belirten Kenan Baş, “Bir nedeni, bir sebebi yok. Alkollüymüş sözde. Alkollü olmasının arkasına sığınarak insanlara saldırmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Adam direkt koluma girdi. Darbetmeye başladı. Tokat atıp yerde tekmeledi. Bakkaldakiler yardım etti” dedi.

Fırın çalışanı Üzeyir Ergen ise “Kenan Abi’yi biz yıllardır tanıyoruz. Hem komşumuz hem bir abi gibi sevdiğimiz bir. Yapılan saldırıyı kınıyoruz. Gerçekten çok üzücü durum. Yani neden yapar ki bir insan bunu? Ne isteyebilir bu insandan yani görme engelli birisi” diye konuştu.

Etiketler:

,