Yağmurlar devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından resmi internet sitesinde paylaşılan 15 Haziran 2022 hava durumu raporuna göre İstanbul’u terk ettiğini düşündüğümüz yağmurlar geri dönüyor. MGM saat ve bölge vererek İstanbul için uyarı yaparken yurt genelinde de havanın yağışlı olacağını duyurdu.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ: SAĞANAK YAĞIŞLAR DEVAM EDİYOR

Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi’nin güney ve iç kesimleri ile Akdeniz Bölgesinin tamamında Karadeniz Bölgesi’nin batısında doğusunda ve orta bölümlerindeki kıyı şeridinde, Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzey ve batı kesimlerinde sağanak yağışlar beklediğini açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hem yöneticileri hem belediye yetkililerini hem de vatandaşları uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne göre yağışlar hafta sonuna kadar bölge bölge ülkeyi esir alacak.

İŞTE 15 HAZİRAN’DA SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENEN İLLER

Samsun ve Sinop haricinde tüm Karadeniz Bölgesi’nde Bitlis, Muş, Malatya, Elazığ, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Sivas, Trabzon, Rize, Giresun da sağanak yağışların kuvvetli olmasının beklendiğini belirten Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde de yağışlı havanın yer yer etkili olacağını açıkladı. MGM özellikle de Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Sivas ve Rize’de ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuz hava olaylarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini belirtti.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ İÇİN RÜZGAR UYARISI

Yurt genelinde yağışlı havanın hakim olmasına rağmen sıcaklıkların mevsim normallerinde olacağını belirten Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yağışlara rüzgarın da eşlik edeceğini belirterek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuz durumlara karşı yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini açıkladı.

METEOROLOJİD’DEN İSTANBUL İÇİN ÖZEL UYARI GELDİ

MGM tarafından yayınlana rapora göre, İstanbul’un Avrupa Yakası hariç tüm bölge genelinde öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

İŞTE METEOROLOJİ TARAFINDAN DUYURULAN 5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

15 Haziran çarşamba günü hava durumu tahmini

16 Haziran Perşembe günü hava durumu tahmini

17 Haziran Cuma günü hava durumu tahmini

18 Haziran Cumartesi günü hava durumu tahmini

19 Haziran Pazar günü hava durumu tahmini

18 Haziran cumartesi ve 19 Haziran pazar günü için duyurulan hava durumu tahmine göre hafta sonu için planlarınızı yapabilirsiniz. İster açık hava da isterseniz kapalı mekanlarda hava durumuna göre plan yaparak sevdiklerinizle hoş bir hafta sonu geçirebilirsiniz.