Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu tahmin raporunu paylaştı. Uzmanlar aralarında İstanbul’un da bulunduğu 25 il için kuvvetli yağmur uyarısı yaptı.

Meteoroloji’den yapılan uyarılarda Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz (Sinop hariç), Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Tokat ve Ardahan çevrelerinde sağanak yağış görüleceği belirtilirken yağışların İstanbul’da da etkili olmasının beklendiği kaydedildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu; Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz (Sinop hariç), Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Tokat ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

Hava sıcaklığının Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde, diğer bölgelerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli, Doğu Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneyi ve Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Bolu, Bursa, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Ardahan, İstanbul, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

13 TEMMUZ ÇARŞAMBA

14 TEMMUZ PERŞEMBE


15 TEMMUZ CUMA

16 TEMMUZ CUMARTESİ

17 TEMMUZ PAZAR

Etiketler:

, ,