İslam Memiş, 20 yıl sonra eşitlenen Dolar/Euro için yıl sonu tahmini yaptı. Doların tekrardan 17,33 seviyesine çıkmasıyla gözler tekrardan ‘Bir hamle yapılacak mı?’ sorusuna yöneldi. Memiş, dolar almak için kritik seviyeyi verirken, doların göreceği pik seviyeyi de açıkladı.

STERLİN VE EURO İÇİN ÖNERİ

Dolar almak isteyenler için alım seviyesini veren İslam Memiş, doların yanı sıra Euro ve Sterlin içinde kritik değerlendirme yaptı. Yıl sonunda rekor beklediğini ifade eden Memiş, dolar için yeni seviyeyi açıkladı. Memiş, “Özellikle dolar TL kuru 17 liranın altına sarkınca dolar tavsiye ediyorum. Dolar yatırımcısı dolar almamalı benim düşünceme göre. Pariteler gerilemişken Euro ve sterlindeki bu nimetlerden faydalanması gerekiyor. Israrla döviz alacaksan Euro ve sterlin daha ucuz. Biraz daha orta uzun vadeye baktığımızda yıl sonunda yeni rekorlar bekliyorum, burada sürpriz yok” yorumunda bulundu.

“YIL SONUNDA DOLAR 25 LİRA”

Dolar BDDK hamlesinde sonra tekrar yükselişe geçmesiyle akıllara ‘Dolar 20 lira mı olacak?’ sorunu getirdi. Memiş ise ‘Sürpriz olamayacak’ diyerek ,”20, 21 lira aralığında bir dolar kuru benim için sürpriz olmaz. Özellikle paritelerdeki toparlanmayla birlikte 23-24 lira seviyesindeki bir euro kuru benim için şaşırtıcı olmaz. Zaten sterlin tl kuru için yıl sonuna kadar 25 lira seviyesini öngördüğümü söyledim. O yüzden bu rakamsal değerleri göz önünde bulundurun.” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

, , , ,