İslam Memiş, doların 17 lirayı aşmasıyla yatırımcılar için ‘Almayın’ uyarısı yaptı. Özellikle yıl sonuna doğru yaşanacak olan yükselişi Tufan diye değerlendiren Memiş, “Her şeyin karşılığı olacak” diyerek 5 aylık süreye dikkat çekti. İşte elinde dolar olan ya da yatırım yapmak isteyenlere İslam Memiş’ten kritik değerlendirmeler.

EYLÜL’DE TUFAN KOPACAK

Dünyada yaşanan küresel enflasyona değinen İslam Memiş, Eylül ayına dikkat çekerek önemli değerlendirmeler yaptı. Piyasanın oylandığını ifade eden Memiş, “Enflasyonun suçunu Putin’e atıyorlar. Piyasayı böylece oyalıyorlar. FED’in faiz artırımı 75 baz puan olacağı düşünülürken şu an 100 baz puanlık bir artırım gündemde. Küçük yatırımcı Merkez Bankaları faiz artırımına gidiyor, işler eskisi gibi olacak düşüncesinde olmamalı. Bu enflasyon rakamları Eylül ayı itibari ile büyük bir tufanın habercisi. Eylül ayına yatırım yaparak yatırımcı bugünden tedbir almalı” dedi.

DOLAR ALMAYIN UYARISI

Dolar almak isteyenler için uyarılar yapan Memiş, “Bu şartlarda kimse dolar kurunu bu seviyelerde tutmaz. Mutlaka bir karşılığı olacaktır. Şahsen 17-18 TL maliyetinden dolar almam. Yıl sonunda dolarda rekorlar göreceğiz, ancak buna 5 ay var.” yorumunda bulundu.

Etiketler:

, ,