Apple tarafından bu sene gerçekleşen WWDC etkinliğinde duyurulan iOS 15, ilk geliştirici beta sürümünden sonra geçtiğimiz günlerde ise herkese açık beta ile kullanıcılarıyla buluştu. Bir sürü hatası bulunan iOS 15 işletim sisteminin beta sürümünü kullanıp memnun olmayan kullanıcılar eski sürüme nasıl döneceklerini araştırmaya başladı.

iOS 15’den iOS 14’e sürüm düşürülmesi nasıl yapılır?

iOS 15 beta sürümünün düşürülmesinde en basit yöntem kurulan profili kaldırmak ve yeni iOS güncellemesini beklemektir. Bu işlem için şu adımları takip etmek gerekmektedir: İlk başta ayarlar-genel kısmına girerek VPN ve Aygıt Yönetimi seçeneğini seçiniz. iOS 15 VE iPadOS 15 Beta Software Profile’ı seçerek Profili Sil seçeneğine tıklayıp profili silin.

iOS 15 beta sürümünün düşürülmesinde kullanılan ikinci yöntem ise cihazınızı eski sürüme tam olarak geri döner. Bu yönteme başlamadan önce cihazınız sıfırlanacağı için verilerinizi iCloud’a yükleyin. Daha sonra sürüm düşürmek için İphone kurtarma moduna alın bu sırada ekranınızda telefonu bilgisayara ağlamanız gerekliğini belirten bir ibare çıkar Mac kullanıcılar Finder’dan, PC kullanıcıları ise iTunes’dan cihazını bulmalıdır. Açılan sayfadaki seçenekler arasından Geri Yükle seçeneğini seçin. Karşınıza iOS 14,6’ya döneceğinize dair bir bilgi çıkacak burada Sonraki seçeneğini basarak sürümünüzü düşürebilirsiniz.

Etiketler:

, ,