Reels ve video paylaşımıyla dikkat çeken Instagram, getireceği son özellik ile adeta devrim yaratacak. Şirket tarafında yapılan açıklamada, platformda işbirliği yapmayı, reels oluşturmayı ve paylaşmayı daha eğlenceli ve kolay hale getirdiğini söylediği yeni bir özellik getireceklerini duyurdu. Yeni gelen bu özellik ise kullanıcıları bir hayli şaşırtacak.

INSTAGRAM’DAN DEVRİM NİTELİĞİNDE KARAR

Instagram tarafından alınan son karara göre, Reels’ı video gönderilerine katacak. Eğer video gönderiniz 15 dakikadan kısaysa Reels olarak paylaşılacak. Bu değişiklikten önce yayınlanan videolar ise video olarak kalacak ve Reels olarak düzenlenmeyecek. Profilinizdeki video ve Reels sekmesini de birleştirecek, böylece tüm videolarınız için tek bir sekme olacak.

Instagram tarafından yapılan resmi açıklamada, “Reels, Instagram’da video izlemek ve oluşturmak için daha sürükleyici ve eğlenceli bir yol sunduğundan, bu yaratıcı araçları ve tam ekran deneyimini video gönderilerinize de getiriyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA AKTİFLEŞTİRİLECEK

Videolara gelecek olan bu özelliğin gelecek haftalarda kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor. Kullanıcıların bu özelliği nasıl karşılayacağı ise merak konusu oldu.

YENİ REELS ŞABLONLARI GELİYOR

Öte yandan gelecek olan bu değişikliğin dışında Instagram’a Reels oluşturmayı kolaylaştıran Reels Şablonları, Fotoğraflar için remiks ve yeşil ekran desteği getiren Remiks İyileştirmeleri ve kullanıcıların ön ve arka kameralarını aynı anda kullanarak içerik oluşturmasını sağlayan çift kamera desteği de kullanıcıların hizmetine sunulacak.