Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) İstanbul için kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulunmuştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) de gece yarısı başlayıp yarın sabah saatlerine kadar sürecek kuvvetli yağış için sosyal medya hesabından İstanbullulardan dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

İSTANBULLULARIN DİKKATİNE!

İBB’nin ‘İstanbulluların dikkatine’ notuyla paylaştığı uyarıda “AKOM verilerine göre bu gece yarısı başlayıp yarın sabah saatlerine kadar devam edecek kuvvetli sağanak yağış beklenmekte. Ani ve yoğun yağışların oluşturabileceği olası olumsuz durumlar için ALO 153 Çözüm Merkezimiz ile iletişim kurulabilir” ifadelerine yer verdi.

METEOROLOJİ’DEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

MGM (MGM) de Marmara bölgesinin doğusundaki kuvvetli yağışlara karşı uyardı.

MGM’nin sosyal medyadan yaptığı duyurusunda “Bu gece saatlerinden sonra Marmara’nın doğusunda (İstanbul’un Anadolu yakası ve boğaz çevresi, Yalova, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Balıkesir’in güneydoğusu) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Etiketler:

, ,