Akıllı telefon pazarına hızlı bir giriş yapan ve bu yolda başarılı ürünler çıkaran Huawei, son olarak MatePad Pro 11’i piyasaya sürmüştü. Akıllı telefon dünyasına tekrar giriş yapmak için çalışmalarını hızlandıran Huawei, Çin’de düzenlediği HarmonyOS etkinliğinde “3.0 işletim sistemi” hakkında duyuru yaptı. Etkinlikte ayrıca yeni piyasaya çıkaracağı Mate 50 serisiyle ilgili de bilgiler verdi.

HarmonyOS 3.0 etkinliğinde bundan sonraki süreçteki anda akıllı telefon yol haritasını paylaşan Çin merkezli şirket, meraklılarının heyecanla beklediği Mate 50 serisinin çıkış tarihini de açıkladı. 2020 tarihinde çıkarılan Mate 40 ailesinin ardından gelecek olan Mate 50 serisinde ise kaç varyant olacağı hakkında detaylar vermeyen Çinli şirket, açıklamalarında Mate 50 ve Mate 50 Pro’nun varlığına dikkat çekti.

Huawei Mate 50 çıkış tarihi ve özellikleri

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei, Mate 50 ailesinin piyasa çıkış tarihi hakkında bilgi verirken akıllı telefon modellerinin Eylül ayında kullanıcılarla buluşacağını bildirdi.

Çin’in sosyal medya platformlarından birisi olan Weibo’da yayınlanan bazı yeni görüntülerde ise Mate 50 Pro’nun tasarımının nasıl olacağı görüldü. Yeni modelin kavisli bir ekrana sahip olacağı görülürken Mate 50 Pro’nun, çentikli ekran geleneğini devam ettireceği söyleniyor.

Çentiklerin üstünde ön kameranın ve aynı zamanda sensörlerin de olmasının maksimum güvenlik açısından yeni yüz tanıma özelliğinin olmasının olası olduğu düşünülüyor. Aynı zamanda Mate 50 Pro’nun sol kısmında hem güç hem de ses seviyesinin ayar düğmelerinin bulunacağı, Qualcomm Snapdragon 888 yonga setinden de güç almasının beklenildiği söyleniyor.

Etiketler:

,