Piyasa Uzmanı Selcoin, dolar ve gram altın için kritik uyarılarda bulundu. Gram altında gevşeme durumlarının yaşanabileceğini belirten Selcoin, 970 seviyelerine dikkat çekerken dolar içinse önümüzdeki günlerde baskıların devam edeceğini söyledi.

“YIL SONUNA KADAR ENFLASYONDA YÜKSELİŞ DEVAM EDECEK”

“TL’nin dolar karşısındaki gücün zayıflamaya devam edecek. FED tarafından agresif durumlar arttı. Bunun bize getirisi olacaktır. Enflasyonu düşüme kararı aldılar. Yüzde 2’ye düşürmeye çalışacaklar. Yıl sonuna kadar enflasyonda yükseliş eğilimlerinin devam etmesi masada duruyor.”

DOLARDA BASKILAR ÇOĞALIYOR

“Altının gram tarafı 1000 TL’de destek haline geldi. 970 seviyelerine düşme olabilir. Bu yeni alıcılar için alım fırsatı doğurabilir. İlk kırmızı kapanışını yaptı. 1000 TL üzerinde zor durmaya çalıştı. 1400 TL’ye gitmesini bekliyorum. Ons altın tarafımda kırılımdan sonra iğne atsada destek seviyesi bölgelerinde kazandırmayan seviyelerde. Ons altındaki hamle gram altını etkileyecek. Ons altında anormal bir düşüş gerçekleşmedi ama. Dolar/TL ise haftalık kapanışta güçlü duruşu devam ediyor. Ve pik alanı oluşturmadı daha. Kısa vadeli olarak 17 TL bandı altında kalan küçük bir gevşemeden bahsedebiliriz. Trend yukarı çıkacak. Dolar ve altın güçlü duruşlarına devam ediyor. Dolarda yukarı yönlü baskı devam edecektir. Dolardaki baskı önümüzdeki günlerde devam edecek.”

“ENTERESAN BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ”

“Gümüşte altın tarafını izliyor. Haftalık kapanışta kırmızı bir mumla yaptı. Gümüşteki atağı henüz görmemiz ons tarafına bağlı. Emtiadaki ralli söyleminden nasibi alacak. 14 TL’ye giden atakları göreceğiz. Borsa güvenilir bir alanda değil. 2500 altında kalışta alıcılar için kısa bir alım yaratabilir. FED tarafından gelen açıklamalarda piyasalarda baskılar devam ediyor. Buhran olan durumda zarardan korunmanız büyük başarı. Enteresan bir dönemden geçiyoruz.”

Etiketler:

, , ,