Amerika’nın enflasyon rakamları son 40 yılın zirvelerini görürken, gözler FED’in 15 Haziran’da alacağı faiz kararına döndü. Piyasa yorumlarıyla bilinen Selcoin’den ise kritik süreç uyarısı geldi. İşte Selocin’den Haziran ayına ilişkin değerlendirmeler.

GES ÇARE DEĞİL

Altında operasyon hareketinin olduğunu belirten Selcoin, önümüzdeki günlerde yatırımcıları kritik bir sürecin başladığını söyledi. GES duyurusuna ilişkinse detaylar veren Selcoin şunları kaydetti:

“Devlet hava meydanları işletmesi ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün gelirlerin endeksli bir iç borçlanma senedi. Elde edilen gelirlere sıfır stopaj olacak. Hazinece belirlenen dönemsel getirisi ise yüzde 5,32 yıllık ise yüzde 23,04 olacağı açıklandı. Borç bulmakta ne kadar zorlandığımı anlıyorsunuz. Başarılı bir yöntem olacağını düşünmüyorum. Kapsamı artırılırsa etki edebilir.”

“GRAM ALTININ ÖNÜ AÇIK”

Altının Nisan ayında yeni bir trend oluşturduğunu ifade eden Selcoin, çizilen trendin kırılması durumunda ons altın için 1865 seviyesinin belirleyici olacağının altını çizdi. Haftalık kapanışlarda yeni destek alanlarının meydana geldiğini söyleyen Selcoin, yukarı yönlü hareketlere dikkat çekti. Gram altına ilişkinse zirve değerlendirmesinde bulunan Selcoin, “Gram altının önü açık. Ama 1000 TL üzerinden gram altın almam.” ifadelerini kullandı.

GRAM ALTINA MÜDAHALE SÜRECİ BAŞLADI

Gram altın için müdahale sinyalinde bulunan Selcoin, yeni bir sürecin kapısının aralandığını belirtti. Gram altın için yeni destek ve direnç seviyeleri veren Selcoin, “Müdahaleler ile gram altında düşürülme yaşanacağı süreç içerisindeyiz. Bu nedenle yeni giriş yapanlar bunu görmeli. 900 TL’den değerlendirenin zararı yok. 1000 TL’den alanın ise zarar etme durumu var. Gevşeyeceği makul alan 975 bant aralığıdır. Bu yeni alıcıları temsil eder. Dolara bir müdahale olsa da zarar eşiğinin zor olduğu alanlar. Gram gümüş bir fırsat sürdü. Altının gram ve gümüş tarafında ons destekli hareketler olacak.” yorumunda bulundu.

Etiketler:

, ,