Kullanıcılarına daha rahat kullanım sunmak isteyen Google, güncellemeleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Deneyim ve memnuniyeti artırmak isteyen şirket, birçok farklı özelliği bünyesine dahil ediyor. Son olarak ortaya çıkan gizli eklenti özelliği kullanıcıları şok etti.

DUYUNCA ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ

Google aramalarında ortaya çıkan bu gizli eklenti birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Kullanıcılar tarafından çok sevilen bu eklenti yazı tura atmamıza hatta oyunlarıyla eğlenmenizi sağlıyor. Peki Google gizli eklenti ne demek? Google gizli eklentiye nasıl girilir, özellikleri neler? İşte detaylar…

GOOGLE GİZLİ EKLENTİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

ÇARKIFELEK VE STRES ÇARKI

Google arama motoruna gelerek ‘Google Fırıldak’ aramsı yaparsanız karşınıza bir stres çarkı veya da çarkıfelek çıkar. Böylece arkadaşlarınızla çevirerek eğlenmeye başlayabilirsiniz.

YAZI TURA ÖZELLİĞİ

Arkadaşlarınız online olarak yazı tura atmak istiyorsunuz ya da sıkıldınız kendiniz oynamak istiyorsanız Google’a ‘Yazı Tura At’ araması yaparak karşınıza uygulama çıkar.

ZAR AT ÖZELLİĞİ

Eğer tavla veya da zar atmayı seviyorsanız ve online oynamak istiyorsanız Google’da ‘Zar AT’ araması yaparak ulaşabilirsiniz.

YILAN OYUNU

Çocukluğumuzun unutulmaz oyunlarından olan yılan oyununu oynamak istiyorsanız Google’a ‘Google Yılan’ yazarak oynayabilirsiniz.

XOX OYUNUNU OYNAMAK

Arkadaşlarınızla birlikte XoX oynamak isterseniz de ‘Google Tic-Tac-Toe’ yazarak oyuna ulaşabilirsiniz.

MAYIN TARLASI OYUNUNU OYNAMAK

Bir diğer nostaljik oyunlardan olan mayın tarlasını oynamak isterseniz de Google’a ‘Google Mayın Tarlası’ yazarak en güncel mayın tarlası oyununa ulaşmış olursunuz.

PAC-MAN OYUNU

Bir zamanların efsanevi oyunlarından olan Pac-Man’i özlediyseniz Google’da ‘’Google PAC – MAN’’ araması yaparak arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz.

GOOGLE YENİ ÖZELLİKLERİYLE ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR

Her özelliğiyle kullanıcılarını şaşırtan Google, bilinmeyen eklentileri ile farklı seçenekler sunmaya devam ediyor. Birçok kullanıcı bu özelliklerden memnun olduğunu belirtirken eski nostaljik oyunların yer alması herkesin beğenisini kazandı. Şimdi ise Google gelecek olan yeni güncellemeler dört gözle bekleniyor.

İKİ SOHBET UYGULAMASI BİR ARADA

Öte yandan Google, iki sohbet uygulamasını bir araya getiriyor. Özellikle pandemi döneminde görüntülü sohbet uygulamalarının kullanımı artınca popüler hale gelen Duo ve Meet bundan sonra tek bir uygulama olarak kullanıcıların karşısına çıkacak.