Scooby Doo, Space Jam veya Goof Troop gibi popüler çizgi filmlerin yapımcısı olan Güney Koreli animasyon uzmanı 70 yaşındaki Namkook Lee, geçtiğimiz yıl 62 yaşındaki eşi Jae Lee ile birlikte üniversitenin yaz eğitim programı için İstanbul’a geldi. Üniversiteye ait Beyoğlu’ndaki bir apartta kalan çiftin, 26 Mayıs günü aralarında şiddetli bir tartışma yaşandı. Tartışma sırasında Profesör .

Sabah gazetesindeki Dilek Yaman Demir’in haberine göre; Güney Koreli Profesör Namkook Lee’nin, eşi Jae Lee’yi öldüresiye dövmesiyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Jae Young Lee, polise verdiği ifadede Güney Koreli Profesör Namkook Lee’nin kendisine “Yüzünü tanınmaz hale getireceğim. Bu yüzden pasaport kontrolünden geçemeyeceksin. Seni öldüreceğim” dediğini aktardı.

Lee ifadesinde, “Sebebini anlamadım. Birden kaba davranmaya başladı. Sonra göğsüme 3 kez yumruk vurdu. Ben de çok korkup Karaköy Polis Merkezi’ne gittim. 29 Mayıs’ta eşimle beraber uçuşumuz olduğu için şikayetimden vazgeçtim. Eve geldiğimde, pasaportumu alarak sinirli bir şekilde evin önüne indi. Tişörtünü yırtmaya başladı. Elindeki ruj ile yüzünü boyamaya ve yerdeki suları eliyle ağzına doldurmaya başladı. Sonra su birikintisinin içine oturdu. Birden kalkıp Galata’ya doğru koşmaya başladı” dedi.

HEM EŞİNİ HEM BAŞKA BİRİNİ YUMRUKLADI

Eşiyle birlikte 27 Mayıs’ta Karaköy’deki ünlü bir baklavacıya gittiklerini söyleyen Jae Young Lee, burada eşinin kendisine saldırdığını, bunu gören 40’lı yaşlarda bir adamın da eşi tarafından yumruklandığını aktardı.

Çevredekilerin ayırmasıyla soluğu karakolda aldıklarını aktaran Lee, “Bu kişiyle karşılıklı olarak şikayetlerinden vazgeçip ikisi de serbest kaldı” ifadelerini kullandı.

‘YÜZÜNÜ TANINMAZ HALE GETİRECEĞİM’

Eve gittiklerinde eşinin yine kendisine saldırdığını belirten Jae Young Lee, “Ben dur dedikçe beni hiçbir şekilde dinlemeden aynı şekilde gözüme, yanaklarıma, sırtıma, kollarıma, bacaklarıma yumruklar atmaya devam etti. 2-3 saat boyunca yumrukladı. Telefonum eşim de olduğu için polisi arayamadım. Bu esnada bana, ‘Yüzünü tanınmaz hale getireceğim. Bu yüzden pasaport kontrolünden geçemeyeceksin. Seni öldüreceğim’ dedi. Ben bir fırsat bulup evin kilitli kapısını açtım ve son bir güçle Karaköy Polis Merkezi’ne sığındım. Bu esnada Namkook da koşa koşa arkamdan geldi ve polis ekipleri Namkook’u yakaladı. Şikayetçi ve davacıyım” dedi.

3 YIL 10 AYDAN 14,5 YILA KADAR HAPİS CEZASI TALEP EDİLDİ

Profesör Lee hakkında, ‘hayati tehlike meydana getirecek şekilde eşe karşı kasten yaralama’, ‘hakaret’ ve ‘zincirleme şekilde tehdit’ suçlarından toplamda 3 yıl 10 aydan 14,5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Etiketler:

, , , ,