Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018’de yaşana tren kazasında 25 kişi hayatını kaybetmiş 328 kişi de yaralanmıştı. Kazada hayatını kaybedenler arasında 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel de bulunuyordu. Arda’nın annesi Mısra Öz Sel, kazada ihmali bulunanların ceza alması için başlatılan adalet mücadelesinde simge haline gelirken, hakkında soruşturma başlatıldı ceza verildi.

Kamuoyunun yakından tanıdığı Mısra Öz Sel’den tren kazasının yıldönümü öncesi açıklama geldi.

Dün AK Parti İstanbul İl Başkanlığından arandığını açıklayan Öz “Cumhurbaşkanı ve İl başkanının selamlarını ilettiğini söyleyen bir görevli, ‘Cumhurbaşkanı’na iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı’ diye sordu. Tam da Çorlu’nun 4. yıl dönümüne 2 gün kala! #ADALET istiyorum diye haykırdım!” dedi.

“ADALET SAĞLANMADIĞI MÜDDETÇE HAKKIM HARAM OLSUN”

Mısra Öz Sel ayrıca şu paylaşımlarda bulundu: “4 yıldır adalet peşinde koşuyoruz. Kendisi söz vermişti gerçek sorumlular yargı karşısına çıkacak, davanın takipçisiyim diye. 4 yıldır bir kişi sorgulanmadı bile. Kimse hesap vermedi! Ben bu ülkenin bir vatandaşı olarak, ülkedeki adalet sistemine, iktidarın yönetimine ve cumhurbaşkanına olan inancımı kaybettim. Bu nedenle bir vatandaş, bir insan, bir anne, bir kul olarak adalet sağlanmadığı müddetçe hakkım kendisine haram olsun” dedim.

Etiketler:

,