Tesla ve SpaceX’in CEO’su son birkaç aydır Twitter’ı satın alma kararıyla gündemden düşmüyordu. Konuya ilişkin sık sık konuşan ve yapacağı yeniliklerden bahseden Musk, ardından satın alma işlemini askıya aldığı duyurmuştu. Elon Musk’ın son adımı ise Twitter’ı satın alma anlaşmasını tamamen iptal etmek oldu. Dün Musk’ın açıkladığı kararın arkasından Twitter Yönetim Kurulu Başkanı ünlü iş insanına dava açacaklarını, öylece anlaşmadan çekilemeyeceğini söyledi.

BU YIL TOPLAM 1,4 TRİLYON KAYBETTİ

Webtekno’da yer alan habere göre; Musk’ın Twitter’ı satın almaktan vazgeçmesinin ardından şu ana kadar yaklaşık 1 gün geçti ve Musk’ın net serveti 65 milyar dolar azaldı. En çok değer kaybettiği taraf ise Tesla hisseleri oldu. Son yaşananlarla birlikte 2022 yılı boyunca Musk’ın yaşadığı toplam kayıp 1,4 trilyon dolara ulaştı.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma planını açıkladığı 25 Nisan tarihinde hisse başına 998,02 dolar olan Tesla hisseleri, %24’ten fazla düşerek bugünü 752,29 dolardan kapattı. Tesla’nın yaşadığı hisse değeri kaybı, borsadaki ortalama düşüşlerden çok daha fazla yüksek.

Etiketler:

,