Piyasalar Ağustos ayının ilk haftasını yükselişle kapatırken Dolar/TL kuru 5 Ağustos Cuma 2022 tarihi itibariyle 17,97, gram altın 1025 Lira, Euro 18,27 TL ile alıcının karşısına çıktı. Elinde dolar ve altın biriktirenler ise yükselişlerin devamını merak etmeye başladı. Her açıklamasında dikkatleri üzerine çeken İslam Memiş ise gram altında son şans uyarısı yaparak yatırımcılara yol haritası belirledi. İşte döviz ve altın al-sat yapacaklara İslam Memiş’ten uyarılar.

İSLAM MEMİŞ’TEN GRAM ALTIN İÇİN ALIM TARİHİ

Altında geniş bant aralığına dikkat çeken İslam Memiş, Eylül ayı itibari ile ons altının fiyatında hızlı bir toparlanma olacağını ifade etti. Temmuz ve Ağustos aylarını tatil ayı olarak nitelendiren Memiş, gram altının yeniden son bir alım fırsatı doğuracağını sözlerine ekledi. Yılın son çeyreğinde ons altının 2,350 dolar seviyesine geleceğini ifade eden Memiş, gram altın için alım seviyesini de verdi.

PİYASALARI DERİNLEMESİNE DEĞERLENDİRDİ

Altın ile borçlananları uyaran Memiş, yeni düğün yapacakları ve araç/konut alacaklar içinse detaylı bir piyasa değerlendirmesi yaptı. Peki gram altın 1000 lirada alınır mı? Araç ve konut ne zaman alınmalı? Araç/Konut fiyatları düşecek mi? İslam Memiş tüm bunları derinlemesine yatırımcı için değerlendirdi.

15 AĞUSTOS’A DİKKAT

Gram altın kar fırsatları sunmaya devam ederken elinde TL olanlar ise gram altın alınımına yöneldi. Geçtiğimiz aylarda 960 seviyelerine kadar gerileyen gram altın Ağustos ayı itibari ile 1000 lira üzerine çıktı. Yeni altın alacaklar için tarih veren İslam Memiş, Ağustosun 15’inden sonra 1000 lira seviyesinin altında alım yapılabileceğinin mesajını verdi. 15 Ağustos 2022 tarihinden itibaren alım fırsatlarının doğacağını ifade eden Memiş, “Bir sonraki ataklarda altının gram fiyatının 1050,1090 ve 1200 derken yıl sonunda 1450 lira rakamlarını bekliyoruz. Gram altının TL fiyatında asıl yükseliş daha başlamadı.” dedi.

DOLARDA YIL SONU SEVİYESİ: 21 TL

Doların ise yıl sonunda 20 ila 21 seviyelerini göreceğini belirten İslam Memiş, doların yatırım aracı olmadığını ödeme aracı olduğunun altını çizdi. Özellikle yatırım yapacakları bazı konularda uyaran Memiş, ellerinde parayı sadece bir yatırım aracına bağlamamaları gerektiğini sepet sistemi uygulamaları gerektiğini sözlerine ekledi