Dolar/TL kuru 16 barajını kırarak 17,30 seviyesine dayandı.. Gram altın ise 1020 liraya ulaşarak tarihi rekorunu kırdı. Elinde altın ve dolar olanlar ise uygun al-sat tarihlerini araştırmaya başladı. Yaptığı tahminler ve kur haritalarıyla dikkatler üzerine çeken Memiş, özellikle satış yapacak olanları uyardı. Dolar ve altında yaşanan yükselişe aldanılmaması gerektiğini belirten Memiş, kritik uyarılarını yaptı. Dünyada bin yıllık değişime girildiğinin altını çizen Memiş, hiçbir şeyin artık eskisi gibi olmayacağının ifade etti.

“DÜNYA BİN YILLIK DEĞİŞİME GİRDİ”

“Piyasalarda yaşanan yukarı yönlü hareketler ve enflasyonda yaşanan yükselişler hayatın pahalı olması toplumun gerilmesi neler oluyor? Ülke ekonomileri nereye gidiyor? İnsanlar 2020 yılında bin yıllık değişim sürecine girdiğine inanmıyorlar. Dünya sistemi yeniden kuruldu. Dünyada kontrollü bir enflasyon sürecin geldiğini nakitsiz bir toplum getireceklerini ve yatırımlarını elinde alacaklarını inanmak istemeyenler var. Bundan 2 yıl önceki dünya ekonomisini hayal edenler var. Gerçek olan şu hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bolluk ve güzel şeyleri unutun. Varlıklarına sahip çıkan insanlar var. “

“MAL VARLIKLARINIZA SAHİP ÇIKIN”

“O kadar bedellere rağmen hiçbir zaman kazanamayacaklar. Alın bir kenara koyun. Sadece dolardaki yükselişlerden dolayı ve gram altının 1000 lirayı test eden bir süreç var. Siz işlem yaparken hala TL’yi düşünüyorsanız finansal okur yazarlığınız yoktur. Gram altın 1200 lirayı test ettiğinde yükseldi diyorum. Dolar kurundaki ataktan dolayı 1020 seviyesine geldi. Bu yükseliş kalıcı değil. Dolardan kaynaklı. Bugün ısrarlara iki tür insan karşıma çıktı. 1000 lirayı kırınca alalım mı? Almayın. Sen en çok piyasada çarpılan, en çok varlıklarını kaybeden bir insansın. Sen piyasalar için yemsin. Ama 1000 liradan alıp 1 yıl bekleteceksen karlısın. Ama hızlı bir çöküş olmayacaktır. Gaza gelmeyin ama. Sakin bir şekilde bekleyin. Kısa süreli bir geri çekilme olacak. Bir şey yükselmedi. Şu an ciddi bir süreç var. Varlıklarını kaptırmayın”

Etiketler:

, ,