Artık birçok işimizi e-Devlet üzerinden gerçekleştirmeye başladık. Sağladığı basit özelliklerle en çok kullanılan uygulamalardan olan e-Devlet yeni özelliğini duyurdu. Vatandaşların acil durum işlerini kolaylaştırmak için geliştirilen yeni özellik şimdiden herkesin beğenisini kazandı. Peki e-Devlet uygulamasına yeni özellik mi geldi? E-Devlet acil durum özelliği ne? İşte haberimizin detayları…

SAĞLIK BAKANLIĞI YENİ ÖZELLİĞİ DUYURDU

Merakla beklenen haberi Sağlık Bakanlığı resmi sitesinden duyurdu. E-Devlet uygulamasına gelen son özelliğe göre, “Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)-Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti” uygulamaya eklendi. Eklenen özellikle Türk Eczacıları Birliği (TEB) tarafından belirlenen ve duyurulan nöbetçi eczane bilgileri e-Devlet’te yer alacak.

TÜM BİLGİLER ACİL DURUM ÖZELLİĞİNDE YER ALACAK

Öte yandan vatandaşlar, ihtiyaç duydukları durumda nöbetçi eczanelerin adres bilgilerini e-Devlet acil durum özelliği ile erişecek.

NÖBETÇİ ECZANE UYGULAMASINA NASIL GİRECEM?

Bu uygulamaya ulaşmak isteyen vatandaşlarımız ise ‘Yeni Eklenen Hizmetler’ bölümüne girerek TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti paneline tıklaması gerekiyor.

Aynı zamanda e-Devlet uygulamasının arama motoruna “TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti” yazarak sizi sayfaya yönlendirmiş olacak. Önünüze ise yakınınızdaki tüm nöbetçi eczaneler sıralanacak.

TEK ADIMLA ULAŞIN

Uygulamaya gir çık yapmak istemeyen kişileri içinde önerimizi şu; Hizmeti Uygulamada yer alan “Favori Hizmetlerim” bölümüne eklerseniz kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

TÜM ECZANELER ELİNİZİN ALTINDA

Öte yandan bu hizmet hem bilgisayarlardan hem de telefonlardan kullanılabilecek. TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmetiyle, Türkiye genelindeki tüm nöbetçi eczanelerin bilgilerinin en güncel şekilde, aynı mecrada toplanması sağlandı.