FED’in 75 baz faiz kararından sonra piyasaların nasıl etkileneceği merak konusu olurken, Selcoin, FED’in daha da agresifleşeceğini ifade ederek yeni tahminlerde bulundu. Borsada ciddi bir risk yaşandığını belirten Selcoin, gram altın ve dolar için de yeni seviyelerini açıkladı.

ALTIN VE DOLAR YÜKSELİŞİ DEVAM EDECEK

“Piyasalar 75 baz puan artışını fiyatlandırmıştı. Önümüzdeki süreçte enflasyonu durdurmaya güçlerinin yetmeyeceğini göreceğiz. Riskli piyasalar olan borsa ve kriptoda satışlar devam ediyor. Altında risk yok. Amerika dolar kıtlığı yaratma yolunda. Faizler kademeli olarak yükseltilecek. Dolar bulmakta zorlanıyoruz. Piyasa dolar yok diye dolar yükseliyor. Dolar almakla alakası yok. Vatanını sevip dolarını bozdun demek doğru değil. Fikrim döviz ve altında çatır çatır yükseliş devam edecek. Emtia grubunda en güvenli ürün gram altın. Bunlar en çok kazandıran ürünlerdir. Borsalarda ise sallantı devam ediyor. Doların bozdurulması ile dolar düşer mi? Belki bir kaç gün.”

FED’TEN KORKUTAN FAİZ KARARLARI GELEBİLİR

“Önümüzdeki problem enflasyon. Alım gücünde bir balon var. İlk gelecek enflasyon verilerinde iyileşme olamazsa bir sonraki faiz kararı 100-125 olabilir. Bu dolar kuru için büyük bir risk olacak. Gram altın 1000 lira seviyesini korumaya devam ediyor. Kısa vadeli alımlar için fırsat doğurabilir. Aşağı sarkarsa yeni alıcıları toplayabilir. Ama ben garanti vermiyorum. Dolar/TL’de güçlü duruş devam ediyor. Makul bir alan oluşmuş olması lazım. FED’in haberi sonrası dolar yukarı doğru yükselmeye devam ediyor. 20 liraya yükselmeye devam ediyor. 16,90-17 seviyesi destek haline geldi. FED haberlerine rağmen gümüş ons ve altın ons destek seviyelerinde olmaya devam ediyor. Borsa İstanbul ise 2500 seviyesinde dikkat çektim. Alta sarkarsa alıcılar için alım sunar.”

Etiketler:

, ,